63 Schubertová Rosa
V kvalifikaci o postup na MČR jsme neuspěly
13. 03. 2016, Jana Strnadová

TJ JIČÍN – KARA TRUTNOV     100:28    (23:6 50:9 66:20)

Starší minižákyně vstoupily do kvalifikace o mistrovství republiky vysokou porážkou s Jičínem. Celý první poločas jsme si zvykaly na rychlé tempo domácích, které zakončovaly jeden rychlý protiútok za druhým. Ve druhém poločase se nám dlouho dařilo držet krok se soupeřem – 3. čtvrtina 16:11, 4. minuty 4. čtvrtiny 12:8. Škoda našeho kolapsu, který poté přišel. Následující čtyři minuty jsme prohrály 22:0. Vše završila poslední minuta, kdy jsme nenašly dost morálních sil, abychom zamezily zbytečně obdržené „stovce“  - soupeři jsme jí prakticky darovaly samy.

Zvláště ve 2. poločase byl přístup všech hráček diametrálně odlišný oproti poslednímu domácímu zápasu proti Ústí nad Orlicí. Největší rozdíl v bojovnosti zaznamenala Suchánková, ale i ostatní ve 2. poločase bojovaly. První start v kategorii U13 a následně první koš si připsala Natka Machová a nutno podotknout, že si vůbec nevedla špatně.

Body: Borsová 11 (2/1), Blažková 7 (2/1), Suchánková 4, Machová N. 4, Zitová 2, Černá 0 (2/0), Sedláková V. 0 (2/0),  Kuželková 0 (2/0), Karasula, Jirmanová, Machová G., Boučková, Vydrová

TH: 10/2

BK STUDÁNKA PARDUBICE – KARA TRUTNOV   81:18   (16:2 32:4 55:10)

K utkání do Pardubice jsme odjížděly bez Borsové, ale s nadějí že zopakujeme výkon z 2.poločasu včerejšího zápasu. Bojovnost se holkám nedá upřít, přesto jsme podlehly vysokým rozdílem. Na soupeře jsme nestačily rychlostně ani technicky. Pochvalu zaslouží hráčky věkem patřící do kategorie U11, U12, které se příkladně „praly“ a pokud budou na trénincích poctivě pracovat, tak budou velice platnou součástí týmu! Stále se nám nedaří přenést do zápasu prvky, které trénujeme v tréninku – hlavně založení rychlého protiútoku by mělo už být automatické, bohužel to tak není. Každý zápas pro nás je super příležitostí tyto věci vyzkoušet. Pokud budeme plnit pokyny a snažit se odstraňovat stále se opakující chyby, na které jsou hráčky upozorňovány, tak věřím, že posuny ve hře budou vidět i během zápasů.

Body (podle zápisu): Vydrová 4, Kuželková 4, Blažková 4, Boučková 2, Jirmanová 2, Sedláková 2 (2/0), Machová N. 0 (2/0), Zitová 0 (2/0), Karasula, Suchánková, Černá, Machová G.