99 Vargová Veronika
17 let |           |
Juniorky definitivně v baráži
23. 03. 2024, Petr Kapitulčin
To, k čemu se směřovalo v podstatě od začátku sezóny, se bohužel stalo realitou. Vůbec poprvé za čtyřiadvacet ročníků neskončime v kategorii juniorek mezi nejlepšími deseti týmy v rámci celé ČR (což je na město velikosti Trutnova naprosto nevídaný a nedoceněný úspěch) a budeme muset bojovat o extraligovou přílušnost v baráži. Definitivně se o tom rozhodlo v sobotu na Spartě, kde jsme dobře rozehraný zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce. V neděli na Tygrech jsme také ještě ve 13. minutě vedli (14:16), abychom následně dvouminutovkou 13:0 domácím jejich roli ulehčili.
... Celý článek ...
Třetí výhra juniorek
02. 03. 2024, Petr Kapitulčin
Poslední domácí zápasy extraligy juniorek (uvidíme zda jen pro tuto sezónu, nebo opravdu poslední po čtyřiadvaceti letech) jsme odehráli proti HB Basketu a Strakonicím. Soutěž se letos vrátila k osvědčenému modelu s dvanácti účastníky a systému každý s každým, bohužel už ale nenavazuje play-out, a tak jsme se tímto víkendem loučili. A zápasy dopadly podle očekávání. V sobotu jsme vysoko podlehli týmu s pravděpodobně aktuálně nejlepší formou v celé extralize juniorek, HB Basket. V neděli jsme přehráli Strakonice, ač jsme si zápas v jeho průběhu zbytečně zkomplikovali.
Juniorky vybojovaly druhou výhru, jejich šance na záchranu přesto poklesly
18. 02. 2024, Petr Kapitulčin
Již jen teoretickou naději na přímou záchranu měly před víkendem juniorky. Zvýšit jí mohly výhrou nad Ústím nad Labem, ideálně o více než pět bodů. Vítězství se jim podařilo vydřít, požadovaný bodový rozdíl však nikoliv. Do reálné hry jsme se mohli vrátit ještě v neděli, ale nedokázali jsme přetlačit kvalitní tým Chomutova. Nějaká hypotetická šance zachránit se v sezóně nám ještě zůstala (bohužel už se nehraje skupina o 9.-12. místo), když druhý Hradec až v závěru přehrál právě Ústí nad Labem. Přesto na severočeského rivala ztrácíme čtyři zápasy před koncem dva body, máme horší vzájemné zápasy a asi i těžší los (doma HB, Strakonice, venku Sparta, Tygři - Ústí hraje se Spartou a Tygry doma a poté končí v Ostravě a na Žabinách). K záchraně bychom museli uhrát o tři výhry více než soupeř (Tygři jsou již zachráněni po dnešní výhře na KP Brno). Dokud ale i minimální šance existuje tak jí musíme zkusit, zároveň už ale musíme počítat s baráží (17.-19. května). Ta se bude hrát turnajovým systémem každý s každým a účastníky budou dva poslední týmy extraligy (aktuálně Strakonice a Trutnov) a dva nejlepší z ligy (aktuálně Basket Ostrava a Slovanka), přičemž vítěz ligy je i pořadatelem celé kvalifikace.
Záchrana juniorek již jen v rovině teorie
Již jen v teoretické rovině se nachází šance juniorek na záchranu extraligové soutěže. Na hřištích týmů z první poloviny tabulky, USK a KP Brno, neuspěly, a nenavázaly tak na jediné dosavadní vítězství ve Strakonicích. Právě Strakonice nám mohly vrátit trochu naděje, ale v Ústí nad Labem nepřekvapily a tak tři dvoukola před koncem ztrácíme na Ústí nad Labem tři výhry.
Situace juniorek začíná být kritická
Další dvě porážky si připsaly na své konto juniorky, když v domácím prostředí podlehly pražským celkům z druhé poloviny tabulky (BŠ Tygři a BA Sparta). V tabulce tak s jedinou výhrou zůstávají na sestupovém místě a konkurenti odskakují (navíc mají ještě odložené zápasy nebo hratelnější soupeře v posledním prosincovém dvoukole). Poslední dvě možnosti jak si v tomto kalendářním roce napravit reputaci budou mít trutnovské juniorky 16. a 17. prosince s Hradcem Králové. Následně během vánoční přestávky si budeme muset současný stav vyhodnotit.
Důležitá výhra juniorek - doplnění
11. 11. 2023, Petr Kapitulčin
První výhru v soutěži si na své konto připsaly extraligové juniorky, když zvládly zápas na vždy horké půdě ve Strakonicích. V první a třetí čtvrtině hrál náš celek výborný basketbal na obranné i útočné polovině a dokázal si poradit i se změnami obran domácích. V sudých čtvrtinách to z naší strany už bylo o něco slabší, přesto se můžeme radovat z důležitého vítězství. V neděli v zúžené rotaci už jsme nestačili na HB Basket.
Velice nepovedený výjezd na sever
Další klíčový víkend nezvládl tým juniorek. Pro úspěch v Chomutově a Ústí se v přípravě a organizaci vytvořily maximální podmínky, ale bohužel, tým se vrací s dvěma porážkami a zraněnou Plašilovou. V tabulce jsme tak na sestupovém místě, bez jediné výhry, a s přímými konkurenty (Ostravou i Ústím) máme již na svém kontě porážku. Situace je opravdu velice vážná, ještě ale pořád není beznadějná.
Juniorky stále bez vítězství
Ani ve třetím a čtvrtém extraligovém zápase nepoznaly trutnovské juniorky radost z vítězství. V sobotu týmu KP Brno podlehly o deset bodů, když rozhodující náskok získal hostující celek úsekem 11:0 v závěru prvního poločasu. Po změně stran celek trenérky Jalčové několikrát snížil, jednou dokonce až na čtyřbodový rozdíl, ale na obrat v zápase nedosáhl (naopak, soupeř znovu navýšil rozdíl do dvouciferných hodnot). V neděli dorazilo USK bez největší opory Přibylové, a i přesto bylo hotovo už po patnácti minutách. Ostudný výkon z prvního poločasu budeme muset řešit.
Juniorky zahájily sezónu dvěma porážkami
Oslabené juniorky (Plašilová, Týfová) zahájily sezónu porážkou na Žabinách, které nastoupily s naplněným zápisem dvanácti hráček (z nichž sedm absolvovalo v létě reprezentační srazy). Proč nemohly nějaké nadějné reprezentantky doplnit žabinský tým žen, aby se téměř nerozpadl prestižní turnaj O pohár města Trutnova, netušíme (zároveň i touto formou děkujeme za skvělý příštup týmů Halle a Gorzówa, které v těžké situaci ke všemu přistoupily fantasticky). V neděli držel náš tým šanci na úspěch déle, ovšem v klíčových chvílích vždy inkasoval a body tak nevezeme ani z Ostravy.
Vítězem čtrnáctého ročníku Trutnovského poháru Sokol Hradec Králové.
29. 08. 2023, Petr Kapitulčin
Zaslouženými vítězkami Trutnovského poháru se staly hráčky Sokola Hradec Králové, které na turnaji ani jednou nezaváhaly, navíc vždy vyhrály dvouciferným rozdílem. Medaile za druhé a třetí místo míří do Prahy, když si je rozdělily hráčky celků BŠ Tygři a HB Basket. Nejužitečnější hráčkou turnaje byla vyhlášena Ema Kameníková (Hradec Králové), nejlepší střelkyní turnaje se stala Sofie Kaducová (Basket Ostrava).
Známe všechny účastníky dorosteneckých extralig
28. 05. 2023, Petr Kapitulčin
Poslední dva květnové víkendy patřily kvalifikacím o extraligy. Náš klub je společně se Žabinami jediným, který od postupu kadetek do extraligy v roce 2004 nikdy z nejvyšší soutěže nesestoupil a ani letos se ho dramatické boje o účast v nejvyšší soutěži netýkaly. V kategorii juniorek jsme tak sledovali, který tým doplní již známou jedenáctku účastníku, v kadetkách které tři celky doplní výčet týmů na šestnáct. A neobešlo se to bez překvapení.
Strana: | 1 |