2 TJ Jiskra Havlíčkův Brod
3 Sokol Nová Paka
Nejmladší minižákyně získávaly zkušenosti na turnaji v Jičíně fotak
11. 09. 2017, Jana Strnadová

Svůj turnaj absolvovaly také nejmladší hráčky našeho klubu. Po jedné výhře a 3 prohrách obsadily konečné 4. místo, k medailím nebylo vůbec daleko (o 3. místu rozhodovala minitabulka tří družstev).

...

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ – LOKO TRUTNOV    33:27  (3:8 14:18 21:22)

Pokud by naše hráčky proměnily polovinu samostatných nájezdů (dvojtaktů), ta se mohly radovat z vítězství. Bohužel se tak nestalo a na konci nám koše chyběly. Celý zápas jsme si udržovaly mírné vedení, ale Hradec v poslední části zápasu utkání otočil.

Body: Zahradníková 14 (8/0), Hůlková 7 (2/1), Bönischová 4, Chlebová 2, Trčková 0 (2/0),  Friedrichová, Stierandová, Sloupová, Kuřitková, Krčmářová, Gumanová,

TH: 12/1

BSK TJ JIČÍN – LOKO TRUTNOV   32:34 (4:4 20:12 26:14)

Ve velmi bojovném zápase měl naopak navrch po většinu utkání pořádající Jičín. Před poslední částí jsme prohrávaly už o 12 bodů. V poslední čtvrtině se nám ale podařilo zápas otočit a hráčky se mohly radovat z vítězství.

Body: Zahradníková 23 (9/1), Krčmářová 4, Hůlková 3 (2/1), Friedrichová 2, Chlebová 2, Stierandová, Sloupová, Bönischová, Kuřitková, Trčková, Uhříčková, Horáčková

TH: 11/2

LOKO TRUTNOV – HB BASKET  5:151 (5:32 5:72 5:113)

Soupeř basketbalově vyzrálejší nám nedal nejmenší šanci (nutno podotknout, že pouze Jičín posilněn o zkušenější hráčky držel s tímto týmem alespoň trochu krok). Naše hráčky alespoň mohly vidět, jak můžou hrát, když budou pracovat na trénincích a budou chtít se zlepšovat!

Body: Zahradníkov 5 (3/1), Hůlková, Stierandová, Sloupová, Bönischová, Kuřitková, Trčková, Feltová, Uhříčková, Krčmářová, Gumanová, Horáčková, Chlebová

TH: 3/1

LOKO TRUTNOV – BC SLANÝ  51:67  (6:24 25:38 35:55)

Po dopoledním debaklu od zkušeného týmu HB Basket jsme v zápase se Slaným chtěly zabojovat o výhru, která by znamenala 2. místo na turnaji. Bohužel jsme se soupeřem držely krok pouze 4 minuty (6-6). Zbytek čtvrtiny jsme opět nepozorností v obraně soupeře nechaly jednoduše skórovat, my jsme naopak úspěšné v útoku nebyly. 1. čtvrtinu jsme tak prohrály rozdílem 18-ti bodů, což nakonec bylo rozhodující.

Body: Zahradníková 29 (7/3), Hůlková 4 (2/0), Bönischová 4, Chlebová 4, Kuřitková 2, Uhříčková 2, Krčmářová 2, Gumanová 2 (2/0), Horáčková 2 (1/0), Stierandová, Sloupová, Trčková, Feltová

TH: 12/3

Všechny hráčky jsou ještě na startu svých basketbalových kariér. Některé mají zkušenosti ze zápasů pouze z jednoho turnaje a tento turnaj posloužil především k tomu, že hráčky stále poznávají fungování basketbalového zápasu.  Abychom se jako TÝM mohly zlepšovat, musíme poctivě chodit na trénink, poslouchat pokyny trenérů a snažit se je plnit.

Nejužitečnější hráčkou trutnovského týmu byla zvolena Anička Zahradníková, která jakožto nejzkušenější hráčka byla oporou týmu. Ale výkony a především zlepšování se každým zápasem udělaly radost trenérům i ostatní hráčky.