49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Proti brněnským celkům na padesát procent
17. 11. 2018, Petr Kapitulčin

Cenné body vybojovaly proti brněnským Žabinám kadetky, když se jim skvěle vydařil zejména vstup do zápasu. Naopak v neděli dva hrůzostrašné úseky (v každém poločase jeden) měly za následek porážku s KP Brno.

Pohodu a odhodlání z kvalitně odrtrénovaného týdne jsme si přenesli i do úvodu zápasu a soupeře (výrazně oslabeného o pivotku Pokornou) jsme překvapili skvělým nástupem. Po šesti minutách jsme po dvou trojkách Fejfarové v řadě vedli o patnáct bodů (21:6)! Bohužel, jako ve všech zápasech jsme si ale následně neodpustili mentální kolaps, v následujících osmi minutách jsme dali jediný koš a náš náskok se snížil téměř na minimum.

Vstup do druhé části jsme ale zvládli a na začátku poslední čtvrtiny se zdálo být jasno. Ale nebylo, protože naše neschopnost udržet soustředění po celý zápas (nebo alespoň celý poločas) znamenala rychlé snížení na čtyřbodový rozdíl. Naštěstí pro nás v dalších třech útocích nebyl soupeř úspěšný (protože my také ne) a poté rychlá série - koš Votočková - trojka Hajnová - koš Drbohlavová rozhodla o našem cenném vítězství.

LOKO TRUTNOV - ŽABINY BRNO  65 : 51  (23:16,33:28,49:38)

Body: Drbohlavová 20 (4x3,2/0), Finková 10 (4/2), Hajnová 9 (2x3,2/1), Fejfarová 6 (2x3), Votočková 6, Linhartová 6 (6/6), Suchánková 3 (1x3), Perseinová 3 (4/3), Borsová 2, Kravaříková, Alscherová, Karasula 0 - Mikšíková 22, Stloukalová 16, Kolegarová 5, Andresková 5, Němcová 3, Křížová, Šmerdová, Jurná, Streitová 0

TH: 18/12 - 11/7, trojky: 9 - 6, fauly: 13 - 15

Účast na hřišti: Drbohlavová +16, Finková +13, Perseinová +10, Hajnová +8, Alscherová +7, Fejfarová +7, Votočková +4. Linhartová +4, Karasula +3, Kravaříková +3, Suchánková +1, Borsová -6

Pohodu a sebevědomí z celého týdne jsem si bohužel neudrželi do nedělního duelu. Prvních šest střel jsme minuli, přesto jsme dokázali ve čtvrté minutě po trojce Finkové otočit na 5:4. Zbytek první čtvrtiny a vlastně drtivou většinu prvního poločasu bychom ale nejraději vymazali. Zahájily to čtyři inkasované body během dvou vteřin (zbytečně inkasovaný koš z druhé šance, následně odfláknuté vyhození i uvolnení po koši a okamžitě inkasovaný druhý koš). Dáváme hlavy dolů, přestáváme hrát rychle a aktivně, a tři minuty před koncem svítilo na ukazateli hrozivých 14:30 (úsek 9:26). Naše střelecká nemohoucnost doplněná o spoustu špatně zvolených útočných řešení nás dostalo do přetěžké pozice. Stačí se podívat na statistiky první poločasu - střelba z pole 33/5 (15%, a to včetně trojky z poloviny hřiště s klaksonem), střelba z vymezeného území 17/2!!!! S úspěšností 11%, z pod koše!, to se nedá vyhrát ani v kategorii U11. Koncentrace a sebevědomí, jistota v zakončení, hlavní téma celého tréninkového týdne - vše se zcela vypařilo.

Po změně stran jsme přitom ukázali že by to šlo! Po šesti minutách jsme totiž byli ve vedení 37:35 a za tohoto stavu jsme šli sami na koš.. Následujících čtyřicet vteřin ale v podstatě rozhodlo o zápase. Neproměněný dvojtakt, soupeřka doskočí, prodribluje celým hřištěm, 37:37. Snaha ihned napravit nedaný koš, ztráta, protiútok 37:39. Bláznivá snaha ihned vyrovnat, nepřipravený nájezd, protiakce soupeře, 37:41 timeout. V době, kdy soupeře stačilo dorazit, přichází náš další mentální výpadek, opuštění hry, která fungovala. Než jsme se vrátili do hry a zvedli hlavu byl rozdíl už sedmnáctibodový, i přes čtyři porady (3xtimeout a 1x konec čtvrtiny). Až za stavu 41:58 (úsek 4:23) jsme se znovu vrátili aspoň částečně do hry a snížili alespoň na konečný osmibodový rozdíl.

Prohráli jsme s kvalitním soupeřem, který v přípravě měl výborné výsledky a určitě pomýšlí na přední pozice (a jen nečekanou prohrou v Chomutově na nich není, ale jsem přesvědčen že po domácí dohrávce s Ostravou a dalšími dvěma domácími zápasy na nich bude). V podstatě všechny jeho hráčky prošly nějakými výběry. Ale i náš celek má svou basketbalovou kvalitu, z hlediska příštupu v tréninku mu není co poslední týden vytknout - jenom ta koncentrace, soustředění, sebevědomí a zodpovědnost... (a s tím spojená úspěšnost střelby, výběr zakončení atd). A samozrejmě opět se ukázalo, že pokud máme alespoň pět-šest hráček schopných dát alespoň šest bodů, tak můžeme uspět. V neděli jsme je nenašli (některé se ani nepokusily).

LOKO TRUTNOV - KP BRNO  54 : 62  (9:19,22:32,40:44)

Body: Drbohlavová 22 (3x3,5/3), Finková 11 (1x3,6/4), Votočková 8 (1x3,4/3), Borsová 4, Perseinová 3 (4/3), Linhartová 3 (2/1), Alscherová 2, Hajnová 1 (2/1), Suchánková, Fejfarová, Kravaříková 0 - Zdeňková 19, Škápíková 11, Hynková 11, Knoflíčková 8..

TH: 23/15 - 8/5, trojky: 5 - 5, fauly: 9 - 17

Účast na hřišti: Borsová +11, Suchánková +8, Alscherová +1, Kravaříková +1, Linhartová -2, Fejfarová -5, Finková -7, Perseinová -9, Drbohlavová -10, Votočková -11, Hajnová -17