49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
HB Basket nás porazil i počtvrté
26. 03. 2017, Petr Kapitulčin

V prvním poločase jsme byli mírně vpředu, ale konec poločasu jsme nezvládli a soupeř srovnal.

Vstup do druhé půle byl z naší strany hrozivý, úvod 0:6, za prvních pět minut jeden koš. Stejně jako na konci poločasu jsme totiž místo na koš hráli na počet přihrávek, aby nám náhodou někdo z hlediště nevynadal že nepřihráváme. Po třetí chybě Michálkové jsme se při naší hře bez myšlenky a organizace, a také s problémy v obraně a na doskoku, odhodlali k zdánlivě zoufalému kroku - hře bez rozehravačky. Změna se podařila a otočili jsme až na 59:54 ve 33. minutě. Následně byl ale bohužel přísně odpískán čtvrtý faul Šmahelové a hned další útok byla odpískána čtvrtá chyba Králové. To byl velký zásah do naší sestavy a dvouminutový úsek jsme prohráli 0:8 (59:62).

Za tohoto stavu se vrátila do hry Králová, naše obrana se znovu zlepšila a naše nejlepší střelkyně v zápase dvěma trojkami otočila na 65:62. Bohužel, za tohoto stavu tři minuty před koncem jsme po úspěšném doskoku Lukačkové místo podržení míče přihráli na Královou tak, že ta si udělala svou pátou chybu.. A navíc svou chybu neusnesla ani přihrávající hráčka, která do té doby nehrála vůbec špatně, a musela střídat také.. I přesto jsme ještě 40 sekund před koncem vedli 67:66 a za tohoto stavu Froňková faulovala Drbohlavovou. Naše hráčka udržela pevné nervy, proměnila oba trestné hody - 69:66.

Následný útok soupeře byl neúspěšný, dokázali jsme doskočit a stačilo zápas dohrát do konce, nebo podržet míč a počkat si na faul. Bohužel, Lačná se vydala driblovat do trojky soupeře, kde ji o míč připravila Matiášková a stejná hráčka z protiútoku skórovala - 69:68. Následoval náš poslední timeout, 12 sekund před koncem, na kterém zazněl jediný pokyn - po domluveném uvolnění podržet míč a počkat si na faul. Kontakt opravdu přišel, ovšem Holubcová místo držení míče už byla v driblinku a rozhodčí usoudili neodpískat (zajímavé, že ve všech jiných halách se tohle píská a někteří naši konkurenti v domácím prostředí koncovku nikdy neprohrají). Po následném boji o míč dostalo necelých 5 sekund před koncem míč ke vhazování HB.

Poslední akce připravena na Juhászovou skončila zoufalou střelou soupeřky. Bohužel, HB nám ukázalo jak se má hrát poslední vteřina. Zatímco my jsme v základní části v Jenči v této situaci nešli na útočný doskok a koukali (a prohráli o koš), zatímco v Ostravě jsme ve stejné situaci nešli na útočný doskok a koukali (a prohráli o koš), tak HB na doskok šlo, respektive Semgady, a my jsme místo braní na záda - opět koukali. Semgady vteřinu před koncem s jistotou o desku proměnila.

LOKO TRUTNOV - HB BASKET  69 : 70  (21:17,40:40,53:51)

Body: Králová 23 (2x3,4/3), Lačná 13 (1x3,1/0), Drbohlavová 10 (4/4), Šmahelová 9 (1x3,2/2), Michálková 4 (1x3,2/1), Holubcová 4 (2/2), Votočková 4 (4/2), Lukačková 2 (2/2), Baťašová, Ježková, Finková 0 - Matiášková 17, Sůvová 14, Semgady 9, Juhászová 7..

TH: 21/16 - 21/13, trojky: 5 - 1, fauly: 20 - 20, 5 chyb: 1 - 0 (37. Králová)

Účast na hřišti:

Šmahelová +10, Drbohlavová +8, Lukačková +5, Králová +4, Finková +2, Baťašová +2, Ježková 0, Lačná -5, Michálková -8, Holubcová -10, Votočková -13

Aktuální matematika je velice jednoduchá: zbývající čtyři zápasy musíme vyhrát, nebo nás čeká 19.-21. května třídenní baráž v Chomutově.