49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Vítězem Memoriálu Milana Losy Sokol Hradec Králové, domácí celek skončil druhý
24. 09. 2017, Petr Kapitulčin

Vítězkami Memoriálu Milana Losy se staly hráčky Sokola Hradec Králové. Jsou tak čtvrtým celkem, který dokázal získat trofej na tomto prestižním turnaji. Dosud zvítězily jen celky Žabin, Trutnova (oba 4x) a Pardubic (1x).

PROGRAM FINÁLOVÉHO DNE:

8:30 SKUPINA O UMÍSTĚNÍ:

HB BASKET - ŹABINY BRNO  47 : 73  (17:21,30:34,39:51)

V přímém souboji o páté místo Brno potvrdilo roli favorita, HB ale ještě ve 35. minutě drželo jedenáctibodový rozdíl (46:57).

Body: Hibalová 13 (2x3,4/3), Marková 13 (2x3,4/3), Zahradníková 7 (2/1), Vejvodová 7 (1x3,1/0), Belaníková 5 (2/1), Vavrochová 2, Srbová 0 - Pogányová 27 (4/1), Kocourková 19 (12/9), Novotná 12 (2/2), Němcová 7 (1x3), Štursová 6, Varyšová 2, Kolegarová 0, Michalová 0

TH: 13/7 - 18/12, trojky: 4 - 1, fauly: 15 - 15

10:15 FINÁLOVÁ SKUPINA:

LOKO TRUTNOV - STUDÁNKA PARDUBICE  56 : 56  (15:11,23:29,36:42)

Domácí celek vedl v 8. minutě 15:8, v následujících osmnácti minutách ale Trutnov vstřelil pouhých deset bodů a prohrával 25:37. Domácí tým ale svůj boj nevzdal a v poslední minutě se dokonce dostal do vedení 54:52. V následném útoku ale Šitancová dala koš s faulem a trestný hod proměnila (54:55). Za domácí kontrovala Králová (56:55), z trestného hodu vyrovnala Šitancová. Poslední útok domácích i přes dva střelecké pokusy již úspěchem neskončil a tak se zrodila třetí remíza v desetileté historii turnaje.

Body: Králová 21 (4/3), Finková 11 (1x3,4/4), Šmahelová 8, Švarcová 5 (2/1), Votočková 4 (1x3,2/1), Ježková 2 (2/2), Fejfarová 2 (2/2), Linhartová 2, Všetečková 1 (2/1), Baťašová 0, Karasula 0, Doubková 0, Borsová 0 - Tabačková 20 (13/10), Šitancová 14 (1x3,7/5), Jezdinská 9 (4/3), Hradecká 5 (1x3,2/2), Pavlíčková 4, Bílá 2, Novotná 2, Lankašová 0, Písařová 0, Bisová 0

TH: 18/14 - 26/20, trojky: 2 - 2, fauly: 26 - 19

12:00 FINÁLOVÁ SKUPINA:

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ - LEVHARTICE CHOMUTOV  84 : 35  (27:16,53:23,68:29)

Levhartice bez Horsákové s Bělouškovou (odjely na zápas 2. ligy žen) kladly favoritkám odpor jen prvních sedm minut.

Body: Vítová 19 (2x3,3/3), Hurtová 12 (2/2), Pleskotová 12 (1/0), Fišerová 7 (2/1), Rálišová 7 (2/1), Nosková 7 (1x3), Pešková 6, Rosůlková 5 (4/3), Sakslová 5 (4/1), Nováková 2, Vlčková 2 - Sýkorová 11 (3x3,2/0), Hrabovská 8, Baženovová 4, Ceralová 4, Pikalová 4, Hartmanová 2 (2/2), Junglingová 2, Nováková 0 (2/0), Drobná 0, Gottwaldová 0

TH: 18/11 - 6/2, trojky: 3 - 3, fauly: 12 - 15

Pořadí finálové skupiny: Sokol Hradec Králové 6 bodů, Loko Trutnov 3 body, Levhartice Chomutov 2 body, Studánka Pardubice 1 bod

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ, 2. LOKO TRUTNOV, 3. LEVHARTICE CHOMUTOV

4. STUDÁNKA PARDUBICE, 5. BK ŽABINY BRNO, 6. HB BASKET, (7. Loko Trutnov ženy B)

NEJLEPŠÍ STŘELKYNĚ TURNAJE: Tereza Králová (Trutnov), 84 bodů (Tabačková 65, Šitancová 65, Pogányová 62, Novotná 55..)

NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČKA TURNAJE: Anna Pleskotová (Hradec)

ALL STAR TEAM: Hrabovská (Chomutov), Fišerová (Hradec), Šitancová (Pardubice), Šmahelová (Trutnov), Pogányová (Brno)

NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČKY TÝMŮ: Hurtová (Hradec), Finková (Trutnov), Horsáková (Chomutov), Tabačková (Pardubice), Novotná (Brno), Marková (HB Basket)