55 Holubcová Kristýna
99 Linhartová Eliška
Vítězný vstup do roku 2018
13. 01. 2018, Petr Kapitulčin

Vítězně vstoupily kadetky do roku 2018, když si v sobotu připsaly cenné vítězství s pražskou Spartou a v neděli výrazně přehrála Strakonice.

Začátek zápasu vyšel lépe hostujícímu celku, který vedl 9:4 a 15:9. Nástup do druhé čtvrtiny se nám ale povedl a dostali jsme se i do mírného vedení. Soupeřky dokázaly kontrovat pěti body Sůvové v řadě, ovšem poslední slovo jsme měli my - nejprve dala koš s faulem Finková a poslední akce poločasu vyšla dle instrukcí na Všetečkovou, která si dokázala poradit.

Vstup druhé půle byl ale ještě horší než ten první. Devět bodů Halátkové v řadě znamenalo vedení hostí 36:31. Od 25. minuty jsme tak změnili obranu na zónu, která soupeřkám nesvědčila, a také jsme začali znovu hrát rychleji a aktivněji. Výsledkem zrychlení naší hry bylo otočení skóre až na 58:47.

Nebyli bychom to ale my, abychom si zápas ještě nezkomplikovali. Poslední tři minuty už jsme nepřidali ani bod, ale nakonec jsme nervózní koncovku i přes velké chyby ustáli a máme důležité dva body.

Nevyrovnaný výkon podali kromě obou celků i rozhodčí (oboustranně). V první části se pískal každý špatný pohled, ve druhé se pískalo občas, ve třetí se nepískalo už skoro vůbec a ve čtvrté se rovnal počet faulů a občas se "losovalo z klobouku". Hráčky pak nevědí co se smí a co nesmí a to rozhodně není ideální. Musíme sportovně uznat, že zejména čtvrtý faul hostující Kolegarové překvapil v hale všechny, včetně nás.. Na druhou stranu si myslím, že i přes nepřesnosti a měněný trend pískání v průběhu zápasu jsme si vítězství zasloužili.

LOKO TRUTNOV - BA SPARTA  58 : 55  (14:19,29:27,40:42)

Body: Holubcová 16 (1x3,7/3), Šmahelová 10 (2/2), Finková 10 (3/2), Ježková 7 (2/1), Králová 6 (2/2), Votočková 5 (1x3), Všetečková 2, Linhartová 2 (2/2), Baťašová 0, Švarcová 0 - Halátková 13, Vydrová 11, Chromá 10, Kolegarová 9..

TH: 18/12 - 11/5, trojky: 2 - 2, fauly: 15 - 19

V nedělním zápase jsme přivítali poslední celek tabulky. Díky výškové i rychlostní převaze jsme si již v první čtvrtině vybudovali šestnáctibodový náskok, který jsme ale ve druhé části příliš nezvýšili, když jsme se přizpůsobili hře soupeře. Třetí čtvrina byla znovu jednoznačná v náš prospěch, ale v té poslední jsme znovu polevili a nechali si nastřílet 17 bodů. Celkově ale s vysokou výhrou spokojenost, na druhou stranu je nutno vidět, že soupeř nás dnes neprověřil.

LOKO TRUTNOV - BK STRAKONICE  83 : 40  (22:6,37:18,61:23)

Body: Šmahelová 19 (2/1), Švarcová 19 (6/1), Holubcová 13 (1x3,4/2), Votočková 6 (2/2), Baťašová 5 (1x3), Linhartová 5 (1/1), Králová 4 (4/4), Finková 4, Všetečková 4, Doubková 2, Ježková 2 (2/2), Borsová 0 - Suchanová 14, Ovsjanniková 7, Votavová 4, Soukupová 4, Roučková 4..

TH: 21/13 - 27/12, trojky: 2 - 4, fauly: 21 - 21