77 Havranová Barbora
Dvojnásobný výprask v Praze
17. 11. 2017, Petr Kapitulčin

Zaslouženě potrestány byly za svůj přístup posledních dní kadetky. Už poslední tréninky mnohé naznačovaly, ale komu není rady.. Utrpěli jsme naprosto zasloužený výprask.

Vše se rozhodlo v podstatě už na začátku. Domácí celek nastoupil s chutí, což byl obrovský kontrast s naší bohorovností a nepřipraveností z posledních dní. Za pět minut vedl domácí tým 19:4! Určitý záchvěv z naší strany přišel až ve druhé části, kdy jsme snížili na 33:27.

Bohužel, šestibodový rozdíl se rozplynul během posledních tří minut první půle, kdy jsme si školáckými chybami i neochotou dělat věci pořádně nechali souepře utéct zase na šestnáctibodový rozdíl a následně po změně stran jsme si nechali nasázet dalších šest bodů. Úsek 19:1 definitivně pohřbil jakékoliv naše naděje, a ve spoustě případů ještě prohloubil marnost našeho počínání.

Dosud suverénně nejhorší zápas z naší strany v tomto roce nás doufejme probere, pět vítězství ve vyrovnané soutěži neznamená skoro nic a na boj o play-off jich bude potřeba minimálně dvojnásobek, možná ještě více.. S podobným výkonem bychom ale neměli šanci proti žádnému soupeři.

HB BASKET - LOKO TRUTNOV  85 : 58  (25:9,44:28,62:43)

Body: Semgady 25 (+18 doskoků), Juhászová 17, Hibalová 11, Marková 9.. - Králová 23 (2x3,12/9), Holubcová 13 (8/5), Šmahelová 7 (2/1), Ježková 6, Švarcová 5 (4/3), Linhartová 3 (1/1), Finková 1 (2/1), Votočková, Doubková, Baťašová, Všetečková 0

TH: 9/5 - 29/20, trojky: 6 - 2, fauly: 24 - 15

V sobotu bohužel očekávané zlepšení nepřišlo. Na začátku jsme mohli soupeřky potrápit, i přes tři chyby jsme vedli 3:0 a po pěti minutách bylo skóre "jen" 7:10, když jsme zahodili čtyři šestky. Místo boje ale přišel z naší strany jen strach, zmar, sebelítost a hra v pochodovém tempu. Následujících třináct minut vyhrálo USK 35:10 a my jsme se vzdali ještě snadněji, než o den dříve.

První extraligový koš v kariéře zaznamenala Fejfarová.

Věřím, že tento víkend byl tou "správnou fackou", kterou jsme potřebovali. Snad nás tento políček probudí a znovu nastartuje.

USK PRAHA - LOKO TRUTNOV  87 : 45  (26:11,47:21,66:31)

Body: Merhautová 17, Zeithammerová 14, Machytková 14.. - Ježková 10, Králová 7 (1x3,2/2), Votočková 7 (6/3), Švarcová 5 (2/1), Šmahelová 4 (4/2), Všetečková 3 (1x3), Finková 3 (2/1), Doubková 2, Fejfarová 2, Holubcová 2 (2/0), Baťašová, Linhartová 0

TH: 23/13 - 18/9, trojky: 0 - 2, fauly: 13 - 18