35 Kamitzová Markéta
46 Rozsévačová Emma
49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Start dubna pod trutnovskými bezednými koši plný radosti. Mládež dál extraligová
11. 04. 2024, Tomáš Otradovský, Krkonošský deník
Basketbalový oddíl Lokomotivy Trutnov se pomalu loučí s mistrovským ročníkem 2023/2024 a úvodní dny čtvrtého měsíce v roce přinesly do Podkrkonoší slušnou porci dobré nálady.
... Celý článek ...
Kadetky to dokázaly!!!
07. 04. 2024, Petr Kapitulčin
Celý ročník se k nám štěstěna obracela zády. Nemá ani cenu vypisovat čím vším jsme si letos prošli. Ale poslední den soutěže se konečně štěstí usmálo i na nás. A pořádně, protože nám pomohlo nejen u nás, ale i v Jičíně. Ale snad jsme si to za to, že jsme se přes všechno zlé nevzdali, zasloužili… Kdo by to byl před sezónou řekl, EXTRALIGA KADETEK ZACHRÁNĚNA!!
Kadetkám chyběl k velkému kroku k záchraně jediný bod, zbyla jen teoretická naděje
06. 04. 2024, Petr Kapitulčin
Jeden jediný koš, pravděpododně dokonce jeden jediný bod (celkové skóre máme lepší), chyběl kadetkám k záchraně extraligy. Proti Slovance jsme se konečně sešli téměř kompletní, včetně nedoléčených, a hned to bylo znát. Ve většině zápasu byla kvalita na naší straně a několikrát jsme se dostali do sedmnáctibodového vedení. Navýšit se nám ho ale nepodařilo, a to s ohledem na výsledek zápasu v Praze (prohra v silně oslabené sestavě o 18 bodů, ač jsme ještě ve 23. minutě vedli) znamená, že Slovanka je blízko záchrany. Nám už zbyla jen teorie, ale zkusíme se o ní poprat (naše záchrana je možná za této konstelace: Karlovy Vary nesmí dvakrát vyhrát, zároveň Slovanka musí prohrát v Jičíně a zároveň my musíme porazit Ústí nad Labem).
Po nadějné sobotě černá neděle
17. 03. 2024, Petr Kapitulčin
Sobotní výhra v Karlových Varech nám v kategorii U17 dala velkou naději do posledního dvoukola. Bohužel, po sobotě plné naděje přišla černá neděle. V utkání proti Spartě se nám brzy znovu zranila Nováková, v průběhu zápasu odstoupila i Tomšovská a přidaly se tak do letos už nevídaného zástupu absentujících hráček. Druhou, možná ještě větší ranou našim ambicím, je naprosto nečekaná výhra Slovanky v Sadské, která naše šance na záchranu snižuje na minimum. Teoretická naděje stále ještě existuje, snad po tom všem, co jsme letos prožili, ještě najdeme fyzické i morální síly o tuto možnost zabojovat.
Kadetky udržely naději
16. 03. 2024, Petr Kapitulčin
Zápas o poslední naději kadetky zvládly. V Karlových Varech i v nekompletní sestavě (domácí tým byl v plné síle) dokázaly zvítězit o čtyři body a mají tak ještě šanci na přímou záchranu. V zápase samotném náš tým prohrával v prvním poločase až o devět bodů a vše hrálo do karet domácím, ale sedm minut před koncem naopak vedl o jedenáct náš tým a mohli jsme dokonce pomýšlet kromě výhry i na lepší vzájemné zápasy. Nakonec jsme ale byli rádi za čtyřbodovou výhru.
Kadetky klesly na poslední příčku nadstavbové skupiny
25. 02. 2024, Petr Kapitulčin
Kadetky klesly na poslední příčku extraligové skupiny B. První důležitý okamžik tohoto kola přišel paradoxně už před čtyřmi dny při lyžování v Itálii... A díky tomu je nás zase o jednu klíčovou hráčku méně.  V Ústí nad Labem žila naše šance na úspěch jen dvě minuty. Vedli jsme 7:2, ale poté přišel více jak minutový útok domácích hráček, během kterého si připsaly čtyři útočné doskoky a náš tým čtyři fauly. Ve stejném rytmu se pokračovalo i další vteřiny, a tak jsme za prvních pět minut udělali rekord extraligy - vsadím se, že 11 útočných doskoků za necelých prvních pět minut (a to první útočný doskok přišel v čase 1:21, takže vlastně jde o tři a půl minuty) ještě nikdy nikdo v nejvyšší soutěži neměl (náš tým to nezvádl ani za celý zápas). V podobném duchu pokračoval celý první poločas, navíc už v patnácté minutě měly čtyři naše hráčky tři fauly, dvě do poločasu stihly dokonce osobní chyby čtyři. Je pravda, že zejména rozhodčí Neubauer měl v prvním dějství zvláštní metr, ale když některé hráčky řeší problém s fauly v patnáctém zápase ze sedmnácti, tak už to asi nebude náhoda... V neděli jsme naopak s ohledem na sestavu a všechny okolnosti odehráli solidních 22 minut - v tu chvíli jsme vedli 30:31. Následujících 13 minut jsme ale dokázali prohrát 26:2..
Statečný boj kadetek na výhru nestačil.
10. 02. 2024, Petr Kapitulčin
Kadetky v prvním zápase extraligové nadstavby Spartu nezaskočily. Soupeřky přijely se všemi oporami, my jsme znovu složitě skládali sestavu a další dvě hráčky si dnes připsaly extraligovou premiéru. Zápas se rozhodl v prvních pěti minutách, ve zbytku zápasu už jsme se relativně drželi. V neděli dorazil tým Karlových Varů, který o den dříve až do posledních vteřin bojoval o výhru v Jičíně. Na rozdíl od sobotního zápasu navíc ke třem důležitým posilám z Plzně v neděli přijela i Velická, která v sobotu odpočívala (a nám nasázela 23 bodů). Soupeřky tak měly na lavičce dokonce 14 hráček, dvě zůstaly v civilu.. Naopak náš tým byl oproti sobotě oslaben ještě o Kyralovou, která se tak přidala ke třem dlouhodobým marodům a dvěma aktuálním (Bláhová, Havranová). Této převaze jsme většinu zápasu vzdorovali vcelku statečně, velký výpadek ve třetí čtvrtině ale rozhodl o výhře soupeřek.
Oslabené kadetky druhou výhru nevybojovaly
20. 01. 2024, Petr Kapitulčin
Velmi dobrý zápas odehrály s ohledem na okolnosti extraligové kadetky. Na druhou výhru to ale bohužel nestačilo, o něco šťastnější byla domácí Sadská. I přes prohru, která v konečném účtování může opravdu hodně mrzet, byl sobotní výkon příslibem, že tu letošní neuvěřitelnou smůlu můžeme prolomit. Ještě bych rád doplnil, že i přes porážku o jediný koš tentokrát proběhlo vše v duchu fair-play a i ze strany rozhodčích byl zápas odveden opravdu kvalitně. Na rozdíl od jiných zápasů, nebo i kategorií (včetně té nejvyšší). V neděli jsme bohužel na náš výkon nenavázali, právě naopak, v prvním poločase jsme se vrátili do doby největšího temna cca před dvěma měsíci. Hra bez nasazení a zápalu na nadšeně bojující domácí celek Jičína nemohla stačit.
Kadetky o víkendu zvládly solidní výkon jen patnáct minut.
06. 01. 2024, Petr Kapitulčin
Výrazně oslabené kadetky držely s favorizovanou Ostravou krok většinu prvního poločasu. Ještě ve 13. minutě vedly o pět bodů (22:17), v polovině druhé části svítilo na ukazateli skóre 25:25. Bohužel, už tak úzkou rotaci znovu výrazně poznamenaly problémy se zbytečnými fauly a v poločase vedla Ostrava o osm. Třetí čtvrtina pak z naší strany byl totální propadák, bohužel zejména fyzický, ale částečně i mentální (množství ztracených míčů a zbytečných chyb). Zmar ze sobotního druhého poločasu si kadetky bohužel přenesly i do nedělního utkání, navíc už po třech minutách jsme přišly o další zraněnou hráčku, Novákovou. Následně se tým těžce zkoušený osudem propadl do deprese (počet ztrát a zahozených příležitostí by vydal u jiných týmů na půlku sezóny) a nedokázal Prostějovu konkurovat.
Vyjadřuji obdiv našim kadetkám při trapnosti v Králově Poli
10. 12. 2023, Petr Kapitulčin
Důležitý zápas v Králově Poli jsme začali skvěle, po pěti minutách jsme i přes tradiční soustavný brek domácího trenéra (od prvních sekund) vedli 16:3. Co se dělo potom na lavičce, v hledišti i na hřišti těžko komentovat. Ale přesto jsme v polovině druhé části vedli 27:11. A tak přišlo ze všech  těchto míst ještě přidání. Opravdu neexistují slušná slova kterými následující minuty popsat. Jakékoliv akce "bez faulu" a další snaha ČBF naprosto postrádá význam. Až se bude zase někdo divit proč přichází drop-out dívek, proč končí s basketbalem, proč trenéři mají chuť s basketbalem skončit a věnovat se o víkendech něčemu smysluplnějšímu, tak ať se po dnešku nediví. Nejsou potřeba semináře, stačí se podívat na dnešní totální trapnost v Králově Poli. Jediný pozitivem dnešního dne je fakt, že už letos do Brna (U17, juniorky to bohužel ještě nemine) nemusíme. A pokud budou další zápasy vypadat jako ten dnešní, tak do Brna už nepojedeme asi nikdy. Ať už z důvodu, že KP se zachrání (pokud budou podmínky stejné jako dnes, tak nemohou mít problém) a my nikoliv, nebo proto, že už další hráčky nebudou hrát basketbal, ať už z důvodu zranění, nebo znechucení. Každopádně posledních sedm minut hrát ve čtyřech (dovolili jsme si snížit na rozdíl jednoho koše, takže jsme třemi rychlými cally byli posláni do čtyřech) jsem si vyzkoušel po třiaadvaceti letech kaučování v extraligách poprvé - stále se člověk učí. Smekám před našimi hráčkami za to, že dnešní trapnost přes spoustu ran a zdravotních problémů dohrály (dopískávání v posledních dvou minutách už byl vrchol dnešní tragikomedie, po které člověk opravdu reálně přemýšlí o tom, jestli má smysl něčím podobným trávit čas a navíc na to vynakládat nemalé finančí prostředky - pokud to bude vypadat jako dnes, tak v žádném případě nemá).
Oslabené kadetky odehrály na Žabinách solidní druhý poločas
09. 12. 2023, Petr Kapitulčin
Extraligové kadetky vyrazily ve velmi omezeném počtu k dalším zápasům nejvyšší soutěže. U jednoho z favoritů, brněnských Žabin, si celý první poločas zvykaly na rychlost a nasazení ve kterém se hraje extraligová soutěž. Ve druhém poločase už byly domácímu celku výrazně vyrovnanějším soupeřem.
Kadetkám dnes do extraligového výkonu chybělo opravdu hodně
14. 11. 2023, Petr Kapitulčin
S ohledem na účast soupeřek na mezinárodním turnaji jsme předehráli vzájemnou dvojičku s Hradcem Králové již v týdnu. Výsledek je mnohem lepší než na turnaji před dvěma měsíci. Z hlediska výkonu ale spokojeni být nemůžeme. Mrzel velký počet ztrát, neochota nechat si poradit a plnit si základní povinnosti. Největším zklamáním bylo ale nedostatečné soustředění, odevzdanost a chybějící bojovnost. Určité měřítko snesla z naší strany snad jen poslední čtvrtina.
Strana: | 1 | 2 |