3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Nejmladší minižákyně se zúčastnily turnaje v Praze
25. 04. 2016, Jana Strnadová

Tým U11 se zúčastnil svého prvního turnaje. Turnaj se odehrál v Praze za účasti 5 družstev. Postupně jsme se utkaly se Slaným, Mladou Boleslaví, domácí Slovankou a HB Basket. Ani v jednom zápase se nám nepodařilo zvítězit, ale každý odehraný zápas je pro nás přínosem.

...

KARA TRUTNOV – BC SLANÝ                     34:66 (4:19, 12:33, 26:43)

Úvodní zápas se nám vůbec nepovedl. Než jsme se na hřišti rozkoukaly, tak jsme prohrávaly 10:0 a první čtvrtinu jsme prohrály 19:4. Další dvě čtvrtiny jsme se zlepšily a ve 3. čtvrtině se dokonce přiblížily k soupeři na rozdíl 11 bodů. Poslední čtvrtina už byla opět zcela v režii soupeře ze Slaného a my prohrály zbytečně velkým rozdílem.  V zápase mi chyběla především bojovnost a větší podpora z lavičky.

Body: Boučková 8 (4/2), Zitová 8 (6/2), Šťovíčková 6, Plašilová 6 (4/2), Křivská 2, Týfová 2, Hawlová 2, Bönischová, Kulichová, Zahradníková, Pánková, Najmanová, Vargová

TH: 14/6

KARA TRUTNOV – AŠ MLADÁ BOLESLAV    36:49   (8:6, 18:18, 34:25)

V druhém sobotním zápase jsme bojovaly o vítězství s Mladou Boleslaví. Celý první poločas byl naprosto vyrovnaný, my jsme na rozdíl od prvního zápasu výrazně zvýšily bojovnost a v útoku předvedly několik pěkných akcí. Ve 3. čtvrtině jsme měly navrch a do poslední čtvrtiny šly s náskokem 9:ti bodů. Soupeř do závěrečné čtvrtiny poslal všechny svoje opory a výsledek dokázal otočit ve svůj prospěch.

Body: Zitová 10, Týfová 8, Boučková 6 (6/0), Kulichová 4 (2/2), Šťovíčková 2, Plašilová 2, Bönischová 2, Vargová 2, Křivská, Zahradníková, Hawlová, Pánková, Najmanová

TH: 8/2

BASKET SLOVANKA – KARA TRUTNOV   98:16   (21:5, 49:9, 71:14)

V nedělních zápasech nás čekali dva těžcí soupeři z Prahy. Prvním byla domácí Slovanka. Domácí hrály krásný kolektivní basketbal a nejvíce jsme na nich ztrácely v rychlosti. Soupeři stačilo se rychleji rozeběhnout a už byl 2:3 metry před námi a běžel sám na koš. Ani tento zápas nebyl zbytečný, zde byly vidět naše slabiny a na čem všem musíme pořádně zapracovat.

Body: Šťovíčková 4 (2/0), Zitová 3 (1/1), Plašilová 3 (4/1), Týfová 2, Boučková 2 (2/0), Hawlová 1 (2/1), Pánková 1 (2/1), Vargová 0 (4/0), Křivská, Kulichová, Bönischová, Zahradníková

TH: 17/4

HB BASKET – KARA TRUTNOV    76:20   (23:12, 45:14, 60:16)

S turnajem jsme se rozloučily zápasem proti pozdějším vítězkám – HB Basket. Začátek zápasu byl nadějný, co se týče výkonu. Pravděpodobně nejlepší čtvrtinu turnaje jsme si schovaly až na poslední zápas. Hrály jsme pěkně kolektivně, bojovně a celkem slušně i v obraně. Zbylé čtvrtiny už tak dobré nebyly, ale pro nás to byly opět cenné zkušenosti.

Body: Týfová 6 (2/0), Boučková 5 (6/3), Zitová 4 (4/2), Plašilová 2, Křivská 2, Kulichová 1 (2/1), Šťovíčková, Bönischová, Zahradníková, Hawlová, Pánková, Najmanová, Vargová

TH: 14/6

Zhodnocení turnaje: Turnaje se zúčastnily velice kvalitní týmy a turnaj měl dobrou úroveň. Hlavně to byly týmy,  se kterými se během sezony nesetkáváme a měly jsme pěkné srovnání. Organizátoři zvládli vše na jedničku a připravili pěkný turnaj. Co se týče předváděné hry, tak jsou v našem projevu velké nedostatky, které často pramení z nesoustředěnosti a ze strachu na hřišti něco udělat. Všechny hráčky na hřišti musí chtít být platný pro tým a strach určitě není na místě! Nutno podotknout, že každým zápasem se tento strach u většiny hráček vytrácel. Na všechny týmy jsme nejvíce ztrácely v rychlosti – ne nadarmo chci, aby všechno v tréninku bylo prováděno v maximální rychlosti. Velké problémy nám dělala i obrana, ale i ta souvisí s rychlostí. Naštěstí jsou to všechno věci, na kterých se dá pracovat a poctivým tréninkem je zlepšit. Musíme si pamatovat všechny chyby, na které jsme upozorňovány a pracovat na jejich odstranění. Turnaj měl spoustu „první“ – 1. společný turnaj kategorie U11, 1. zápas (Pánková), 1. body v kariéře (Pánková,Bönischová), 1. týmová večeře, 1. společné spaní v tělocvičně… Věřím, že každý turnaj bude dobrý nejen pro basketbalový růst, ale i pro získání nových zážitků se spoluhráčky. Další turnaj nás čeká v červnu v Brandýse, kde se určitě porveme o dobrý výsledek.