07. 10. 2018, Martin Čermák

První utkání čekalo kategorii U12 v Ústí nad Orlicí.

1. utkání: BK Ústí nad Orlicí - Loko Trutnov B    81:46 (14:14 26:6 11:18 30:8)

Body: Hůlková 18 TH 6/6, Sloupová 6, Rozsévačová 6 Kamitzová 4, Gumanová 4, Volšíková 4, Bonischnová 2, Chlebová 2, Hyjánková, Vacková, Tomášová, Straková.

Slovo trenéra: Nemyslím si, že bychom byli o tolik horším týmem. Soupeř byl vyšší a rychlejší, ovšem po technické stránce (driblink, střelba, přihrávky) na tom byl hůře než my. Rozdíl ve skóre přičítám dvěma hlavním faktorům - fyzická převaha soupeře a naše nekoncentrovanost, kdy nejsme schopni plnit základní pokyn vracet se zpět do obrany. Věřím, že z tohoto utkání se poučíme.

2. utkání: BK Ústí nad Orlicí - Loko Trutnov B    65:45 ( 14:18 16:12, 16:8, 19:7)

Body: Kamitzová 10 TH 2/0, Hůlková 8 TH 12/4, Chlebová 8, Gumanová 6 TH 2/2, Sloupová 6, Bonischová 4, Volšíková 2, Rozsévačová 1 TH 2/1,Hyjánková, Tomášová, Straková, Vacková.

Slovo trenéra: Druhé utkání bylo z naší strany mnohem povedenější než první. Zlepšili jsme návrat na obrannou polovinu a tím soupeři ubylo značné množství jednoduchých zakončení. Svědčí o tom zcela bodově vyrovnaný první poločas. Bohužel v tom druhém nám už postupně docházely síly, hlavně v druhých polovinách čtvrtin (soupeř v každé čtvrtině vystřídal všech 10 hráčů, my jsme střídali klasicky "na pětky"). O lepší výsledek nás nakonec stála nepozornost - opět jsme se přestali vracet do obrany, z čehož pramenily jednoduché body soupeře a také absence bojovnosti, dravosti a zdravé agresivity (vnik ke koši, touha získat míč) některých hráček. Bohužel basketbal hraje na hřišti 5 hráčů a pokud každý jeden z nich nebude bojovat a makat na 100%, zvítězit se nedá.

Závěr: Víkend, i přes nepříznivé výsledky, hodnotím velmi pozitivně hned z několika důvodů:

1. Během jediného utkání jsme se dokázali poučit z některých vlastních chyb
  2. I při nepříznivém skóre se hráčky povzbuzovaly jak na hřišti, tak na lavičce
  3. Dokázali jsme během utkání vnímat pokyny trenéra
  4. Dokázali jsme si, že i s fyzicky vyspělejším soupeřem můžeme hrát vyrovnaně a být lepší.

Všechny hráčky zaslouží pochvalu a to hlavně za to, jak se dokázaly poučit a zlepšit za jedno jediné utkání. Z toho mám jako trenér obrovskou radost a je to ta správná cesta, jak rozvinout dovednosti všem hráčkám.