86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
Mladší žákyně 2x vítězně s Libercem
26. 02. 2017, Jana Strnadová

Souboj dvou posledních celků přinesl tento víkend v žákovské lize. Ve dvojičce jsme nastoupily proti Liberci. V sobotu po velice pěkném výkonu jsme zvítězily na palubovce Liberce. Výhru jsme si připsaly i na domácí palubovce i přesto, že zápas nebyl zdaleka tak povedený jako v sobotu.

...

TJ LOKOMOTIVA LIBEREC – BK LOKO TRUTNOV   30:106 (8:29 12:57 26:76)

Pouze 3 minuty jsme domácím nechaly naději, že by si mohly připsat první vítězství v sezoně. Pak jsme se rozehrály k pěknému výkonu, který obsahoval především poctivou obranu a pěkně hraný rychlý protiútok, kterým jsme soupeře ničily. Drobné zaváhání přišlo ve 3. čtvrtině, kdy pod dojmem velkého vedení jsme povolily v obraně – tudíž jsme již nehrály tolik rychlých protiútoků a nepřipisovaly si lehké koše. K naší hře, kterou bychom se chtěly prezentovat i proti silnějším soupeřům jsme se vrátily až ve 4. čtvrtině, kdy jsme dokázaly vsítit i populární „kilo“. Za dnešní zápas zaslouží pochvalu všechny hráčky, které do zápasu zasáhly. Nesmírná bojovnost, povzbuzování z lavičky a pěkná kolektivní hra nás až na drobný výpadek zdobily po celý zápas.

Body: Černá 19 (4/3), Kuželková 17 (4/1), Suchánková 16 (5/2), Zitová 15 (2/1), Blažková 12, Hartmanová 8, Karasula 7 (2/1), Vydrová 6, Machová G. 4, Machová N. 2

TH: 18/8

BK LOKO TRUTNOV – TJ LOKOMOTIVA LIBEREC   79:28 (19:8 44:13 59:19)

Nedělní zápas už zdaleka nebyl z naší strany tak pohledný, jako sobotní. Liberec zlepšil hru a především přidal na bojovnosti a my jsme naopak odstoupily od hry, která fungovala v sobotu. Naše obrana zdaleka už nebyla tak poctivá jako v sobotu, z čehož pramenilo velké množství faulů a také se nám příliš nechtělo běhat. Jestliže jsme v sobotu většinu košů zaznamenaly z protiútoku, v neděli jsme se po většinu zápasu trápily do postavené liberecké obrany. Navíc jsme v postupném útoku hrály stylem - jedna dribluje zbytek kouká a to žádný úspěch nepřineslo. Škoda, že jsme domácím divákům neukázaly stejně bojovný a kolektivní výkon jaký jsme předvedly o den dříve.

Body:  Suchánková 16 (1x3, 2/1), Zitová 15 (2/1), Černá 13 (4/1), Blažková 10 (2/0), Boučková 8, Kuželková 6, Hartmanová 5 (1/1), Machová N. 2, Vydrová 2, Karasula 2, Machová G. Sedláková

TH: 11/4

Po delší době jsme se radovaly z vítězství a sobotní výkon i ukázal, že basket umíme. Nutno podotknout, že Liberec v sezoně ještě nevyhrál, ale ani my v poslední době nehrály dobře. My nyní musíme podobný výkon v plném nasazení předvést i proti silnějším soupeřům. Stále je ve hře spousta chyb, ale maximální bojovností a nasazením se dají nahradit. Opět musím ocenit fanoušky našeho soupeře, kteří celý víkend svůj tým neúnavně povzbuzovali bez ohledu na stav.