15 let |           |
49 Zahradníková Anna
16 let |           |
99 Vargová Veronika
V sobotu o přes výhru spokojenější KP Brno, v neděli po špatném výkonu inkasovaná stovka
21. 01. 2017, Petr Kapitulčin

Nadprůměrný výkon jsme podali dnes v hale Králova Pole, kde se lehce nevyhrává. I přes spoustu chyb jsme už v poločase vedli o devět bodů a po třetí čtvrtině bylo naše vedení již sedmnáctibodové. Ještě na začátku 36. minuty jsme vedli 66:46 a vše nasvědčovalo tomu, že soupeře nejen porazíme, ale vybojujeme si i důležité lepší vzájemné zápasy (s ohledem na zpackaný domácí zápas, hraný navíc bez Herinkové, Vašákové a Vymazalové). Čímž bychom si udrželi aspoň trochu reálnou naději na posun na lepší než sedmé místo po základní části.

Bohužel, nestalo se. Posledních pět minut jsme nebyli schopni odehrát důsledně a s plnou koncentrací a propadli jsme i v do té doby kvalitní obraně na clonách. Soupeř nám za poslední čtyři a půl minuty nastřílel devatenáct bodů (Zítková 11) a tím si vybojoval lepší bilanci ze vzájemných zápasů, která může být velice důležitá. Nám se paradoxně i přes výhru vzdálila možnost šesté příčky a vyhnutí se v play-off nejsilnější dvojice Žabiny - USK.

Kromě nezvládnuté poslední pětiminutovky nám zápas prohrál také doskok, přes výraznou výškovou převahu měl domácí celek více útočných doskoků než my, přičemž dvanáct útočných doskoků Kláry Čechovičové je vyrovnaným rekordem extraligy juniorek.

Škoda. Spousta aspektů naší hry dnes snesla v určitých částech zápasu solidní měřítka (obrana na clonách a "vygumování" Zítkové v prvních pětadvaceti minutách - 4 body, využití podkošových hráček, přechod na útočnou polovinu..). Bohužel, stále neumíme odvést to nejlepší po celých 40 minut.

KP BRNO - LOKO TRUTNOV  65 : 74  (11:17,30:39,41:58)

Body: Zítková 24, Čechovičová 11, Příhodová 10, Titzová 9, Vitásková 8, Kučerová 3.. - Vašáková 21 (2/1), Rylichová 12 (2x3,2/2), Váchová 10 (2x3), Šimková 10, Herinková 10, Vymazalová 5 (1x3), Štěbetáková 3 (1/1), Přenosilová 3 (1x3), Králová, Lačná 0

TH: 21/14 - 5/4, trojky: 3 - 6, fauly: 11 - 19

Soupeř je sice suverénem extraligové soutěže, ale my bychom chtěli a asi i měli být jedním se soupeřů, se kterými si "Žabiny" zahrají dobrý zápas. Vždyť v loňské sezóně jsme v domácím zápase dokonce o bod vyhráli. Dnes jsme ale od stavu 7:6 za soupeřkami zaostávali a zejména obranný propadák ve třetí části by nám měl být velkou výstrahou do dalších zápasů. Až na několik krátkodobých úseků dnes opravdu není za co chválit. Tristní je zejména bodová bilance našich klasických pokošových hráček.

SŠMH HANDICAP BRNO - LOKO TRUTNOV  101: 56  (23:8,44:22,80:37)

Body: Gašicová 18, Stoupalová 17, Galíčková 16, Neubauerová 13, Vitulová 11, Brabencová 9, Tomancová 7, Hošková 7, Havlíková 3 - Váchová 17 (5x3), Vašáková 10 (8/4), Rylichová 9 (1x3,4/2), Lačná 7 (2/1), Vymazalová 5 (4/3), Králová 2, Šimková 2, Herinková 2 (2/2), Štěbetáková 2 (2/2), Přenosilová 0

TH: 25/17 - 22/14, trojky: 6 - 6, fauly: 20 - 25, 5 chyb: 0 - 2 (Králová, Štěbetáková)

Další výsledky znamenají, že máme v podstatě již jisté playoff (Prostějov vyhrál na Slovance i v Jablonci). Nejblíže máme sedmému místu, ale Prostějov ještě může také o tut pozici zabojovat. Naopak šestá příčka se nám po výhře Králova Pole nad Hradcem vzdálila. Šestý je aktuálně právě Hradec, ale má o bod více a ještě lepší vzájemné zápasy (ve zbývajících šesti zápasech pak hrajeme se stejnými soupeři).