55 Holubcová Kristýna
17 let |     K     |  176 cm
Juniorky nezvládly důležitý zápas
04. 02. 2018, Michal Martišek

Zápas se sousedem v tabulce juniorkám nevyšel. Nevídané trápení v útoku znamenalo prohru o 20 bodů a momentálně patří juniorkám 7. místo.

Od první minuty bylo jasné, že nás čeká velmi dobře připravený soupeř, jehož sebevědomí po 2 rychlých trojkách za sebou ještě narostlo. Agresivní obrana a tlak na míč byl pro nás neřešitelný problém. Když se k tomu přidala totální nedůslednost v obraně (hlavně na doskoku) byl pro nás 16ti bodový deficit v poločase vzhledem na předvedený výkon ještě přijatelným výsledkem.

Druhý poločas jsme začali trojkou Šimkové, bohužel v rámci útoku na dlouhou dobu jediné pozitivum. V obraně jsme se soupeři vyrovnali, ale na druhé straně hřiště pokračovala naše nemohoucnost, místy hraničící až se zoufalstvím. Nedodržení jakýchkoliv principů, od těch nejzákladnějších - jako uvolnění se a přesná přihrávka byly ještě na horší úrovni než v prvním poločase. Do kombinací jsme se dostáli pouze příležitostně, rychlý protiútok byl pro nás velká neznámá. Výsledkem je 36 bodů!!! To je hranice, kterou bychom měli, pokud chceme pomýšlet na vítězství, atakovat za poločas a nikoliv za celý zápas.

I přes náročný program byl náš dnešní výkon neomluvitelný a nemůžeme se na nic vymlouvat. Soupeř nás předčil ve všech činnostech a my jsme dnes v sobě nenašli ani náznak něčeho čím bychom daný průběh zápasu mohli změnit. Na druhé straně chci věřit, že tato "facka" přišla relativně včas a do začátku play-off se z ní poučíme a na dalších soupeřů a následné play-off se důkladně připravíme.

BK Studánka Pardubice - BK Loko Trutnov 56:36 (17:7, 34:18, 45:29)

Body: Šotolová Kristýna 17, Šotolová Karolína 12, Tabačková 9 – Vašáková 8 (2/2), Rylichová 7 (1/4), Vymazalová 6 (2x3), Šmahelová 6, Šimková 5 (1x3 2/2), Štěbetáková 2, Patočková 2, Přenosilová 0, Lačná 0