Je 20.04.2024, svátek má Marcela, Odeta, slavíme Mezinárodní den svobody tisku, Světový den marihuany Servisní stránky

Trutnovský turnaj vyhrál poprvé Ružomberok, Hradec porazil o bod fotak
23. 09. 2018, turnaj.bktrutnov.cz

Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrály 19. ročník mezinárodního turnaje O pohár města Trutnova. Pro slovenského vicemistra to byl premiérový triumf v trutnovském turnaji, v němž patří k nejčastějším účastníkům. V dramatickém finále zdolal o jediný bod Hradec Králové 62:61, který podal i v oslabené sestavě výborný výkon. V zápase o třetí místo Nymburk porazil Trutnov 83:69.

FINÁLE: MBK Ružomberok - Sokol Nilfisk Hradec Králové 62:61 (10:15, 29:30, 47:43). Body: Yatskovets 16, Mištinová 12, Ellenberg 11, Škukšniuté 9, Jeffery 8, Marković 4, Stašová 2 - Matušková 17, Effangová 12, Bura a Šotolová 8, Fišerová 7, Vojtíková 5, Zavázalová a Bolardtová 2. Rozhodčí: Linhart, Scholze, Záruba. Fauly: 21:13, TH: 10/6 – 24/20, trojky: 4:5.

Finále bylo výborným vyvrcholením třídenního turnajového programu. Hradec do něj šel výrazně oslabený, když ke třem zraněným oporám Kulichové, Klaudové a Minarovičové se přidala po sobotě ještě Marečková. Přesto celý zápas srdnatě bojoval o vítěznou trofej, která mu nakonec těsně unikla. V polovině poslední čtvrtiny otočil skóre z 51:45 na 51:52 a zadělal na pořádné drama. Finále se rozhodovalo do posledních sekund. Závěrečné okamžiky nakonec zvládl lépe Ružomberok.

UTKÁNÍ O 3. MÍSTO: BK Loko Trutnov - BS DSK Basketball Nymburk KV 69:83 (25:24, 46:42, 54:59). Body: Potočková 16, Kozumplíková 13, Rylichová 9, Králová 8, Šípová 7, Vašáková 6, Adams 4, Carter a Lačná 3 - Wels 16, Chomenčuk 14, Stehlíková 10, Krakovičová 8, Mircová 7, Huňková, Krejzová a Dvořáková 6, Sklenářová a Prytz 4, Hošková 2. Rozhodčí: Linhart, Záruba, Baudyš. Fauly: 16:16, TH: 14/12 - 8/7, trojky: 7:6.

Lokomotiva zaskočila nymburského favorita, který si zřejmě v prvním poločase dopřával nedělní polední siestu, a v 18. minutě vedla 46:33. Střelecky zazářila Michaela Potočková, která účastníkovi Eurocupu nasázela 16 bodů. Nymburk odvrátil velké překvapení ve třetí čtvrtině, kdy otočil výsledek ze 48:42 na 50:59. Trutnov ještě dokázal vyrovnat na 61:61, ale koncovka a pohár za třetí místo už patřila týmu trenéra Dana Kurucze.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Do nedělního utkání o 3. místo jsme vstupovali s cílem vyzkoušet si opět věci, na kterých pracujeme od začátku přípravy. Prvních 17 minut nás basketbal vysloveně bavil, hráli jsme rychle, jednoduše, trefovali jsme se i z delší vzdálenosti. Mrzí jenom ztráta slibného třináctibodového náskoku v závěru prvního poločasu. Ve druhé půli se postupně projevila kvalita našeho soupeře, ale i tak jsme až do posledních dvou minut zápasu drželi na dostřel do šesti-osmi bodů."

UTKÁNÍ O 5. MÍSTO: GISA Lions SV Halle - KS AZS AJP Gorzów Wielkopolski 61:106 (23:20, 41:53, 48:75). Body: Bennett 16, Kašpárková 12, L. Schinkel 10, Mercer 7, Büschel 6, Hebecker a Friedenberger 4, J. Schinkel 2 - Papova 29, Juskaite 28, Prezelij 17, Stelmach 15, Trzeciak 6, Matkowska 5, Dźwigalska 4, Rytsikava 2. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Baudyš. Fauly: 20:21, TH: 19/14 - 21/17, trojky: 3:11.

Konečné pořadí: 1. MBK Ružomberok, 2. Sokol Nilfisk Hradec Králové, 3. BS DSK Basketball Nymburk KV, 4. BK Loko Trutnov, 5. KS AZS AJP Gorzów Wielkopolski, 6. GISA Lions SV Halle

MVP turnaje: Janeesa Jeffery (Ružomberok)

Nejlepší střelkyně: Laura Juskaite (Gorzów) 56 bodů, ...4. Kateřina Kozumplíková (Trutnov) 50

ALL STAR: Janeesa Jeffery (Ružomberok), Kateřina Kozumplíková (Trutnov), Pamela Effangová (Hradec Králové), Olha Yatskovets (Ružomberok), Alexandra Chomenčuk (Nymburk)