3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Basketbalistky Kary za povedenou sezonu napsaly bronzovou tečku
27. 04. 2016, Krkonošský deník

Ještě jedna party pro tuhle trutnovskou partu! Basketbalistky Kary v úterý večer dokonaly jízdu za obhajobou bronzu. Na palubovce největších rivalek sice po celý zápas prohrávaly, v úžasném závěru ale získaly vedení na svoji stranu a už ho nepustily. V sérii hrané na dva vítězné duely vyhrál tým z Krkonoš 2:1!

Sokol Hradec Králové - Kara Trutnov 73:76 (21:8, 40:31, 60:49)

Body: Křížová 12, Hartigová 10, Stará 9, Rosenbaumová 8, Bura 8, Zavázalová 7, Andělová 6, Effangová 6, Kuthanová 5, Matušková 2 - Pazderová 19, Uhrová 18, Cady 15, Ovsíková 11, Vondráčková 11, Russell 2. Rozhodčí: Dolinek, Nejezchleb, Kec. Fauly: 23:20. Trestné hody: 13/10 – 24/19. Trojky: 7:5. Doskoky: 42:32. Konečný stav série: 1:2.

Bitva o bronz doslova trhala papírové předpoklady. Zásluhou mírně lepšího umístění po základní části byl za favorita považován tým Hradce Králové. Už také proto, že dosud v sezoně platilo pravidlo, že ve vzájemných soubojích pokaždé uspěl domácí kolektiv. "Lvice" šly navíc do série v roli obhájkyň ligového stříbra!

Jenže v play off bylo vše jinak. První utkání jednoznačně ovládl trutnovský kolektiv. Až neuvěřitelný výsledek 36:72 z pohledu domácího Hradce rázem do role favorita postavil Karu. Ta měla dlouho v moci i odvetu, tu ale nakonec ztratila v prodloužení bolestivým výsledkem 48:49.

Když je série před rozhodujícím duelem vyrovnaná, obvykle jdou papírové předpoklady stranou. A bylo tomu tak i tentokrát. Souboj kdo s koho rozhodnou maličkosti. Lepší nervová soustava, širší zásobárna sil, vyšší touha po medaili a možná i lepší vstup do zápasu.

Poslední aspekt se tedy rozhodně nepotvrdil, ale pojďme pěkně od začátku.

Jako první si vzala střelecké slovo hostující Emily Cady, málokterý fanoušek v krásně zaplněné hale si ale v té chvíli troufal tvrdit, že ve vedení vidí Karu na dlouhé minuty naposledy. Domácí tým i díky zpočátku produktivní Staré výsledek brzy otočil, přesto ještě na začátku sedmé minuty svítil na tabuli stav 9:8.

Pak ale přišel hradecký "průvan". Svěřenkyně trenérky Ptáčkové ve zbytku čtvrtiny nedovolily soupeřkám jediný koš a desetiminutovku zakončily s vedením 21:8 na své straně. Ke všemu z utkání odstoupila zraněná opora Trutnova Jamie Russell. Přesto se Kara snažila o zvrat, jenže pokaždé, co se přiblížila na rozdíl pěti či třeba i tří bodů, soupeř znovu odskočil a ještě do závěrečné čtvrtiny si nesl náskok o jedenáct bodů (60:49).

V poslední desetiminutovce sezony ale trutnovské basketbalistky daly vzpomenout na úvodní duel série. Kousek po kousku ukrajovaly z bodové ztráty, až čtyři minuty před sirénou konečně vyrovnala Michaela Uhrová – 64:64. Drama pokračovalo. "Lvice" šly ještě jednou do vedení, tentokrát už ale naposledy! Dvě úspěšné střely Pazderové a trefa Cady znamenaly bodový úprk na 66:70 a tohle vedení už Trutnov nepustil.

Trojka Andělové sice na chvíli zvýšila tep všech trutnovských fanoušků – a že jich v Hradci bylo! V takticky vedeném závěru se ale oba soupeři pustili už jen ke střelbě trestných hodů a v nich si Kara náskok i vítězství udržela. Závěrečný koš celé sezony zaznamenala symbolicky nejlepší střelkyně družstva Lenka Pazderová a pak už přišly chvíle, které měly hráčky v dobré paměti z loňska. Bronzové medaile budiž obhájeny!

Vývoj skóre: 0:2, 9:8, 21:8, 23:18, 40:27, 44:41, 60:49, 62:60, 66:70, 71:72, 73:76.