18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Derby: výborný první poločas, ve druhém se prosadil Hradec fotak

Těsně před poločasem vedl Trutnov 30:28. Hostující družstvo zaznamenalo v utkání 10 trojek.

Basketbalistky BK Loko Trutnov dokázaly zaskočit jednoznačného favorita pátečního východočeského derby

Basketbalistky BK Loko Trutnov dokázaly zaskočit jednoznačného favorita pátečního východočeského derby, když se jim náramně povedl začátek a v průběhu výborně sehraného prvního poločasu vedly až o šest bodů. V tom druhém si ovšem Hradec Králové rychle vybudoval dostatečný náskok a  nakonec bez problémů dokráčel k očekávané výhře. Hostující celek nasázel v utkání deset trojek, z toho Gabriela Andělová šest. Domácí tým zaznamenal sedm trojek, z toho Kateřina Kozumplíková tři. První body v nejvyšší soutěži žen si připsaly Aneta Váchová, Adéla Vymazalová a Eliška Štěbetáková.

Lokomotiva nabrala od začátku pořádnou páru a zaskočila hradecké favoritky. Po dvou minutách to bylo 6:0 a hostující lavička zabrzdila ujíždějící rychlík bleskovým oddechovým časem. Přesto se Trutnov i dále držel ve vedení, které podpořila první trojka v zápase (z celkových 17) v podání nové tváře v trutnovském dresu, Američanky Nicole Boudreau. Hradec přetočil vůbec poprvé v utkání skóre ve svůj prospěch deset sekund před koncem první čtvrtiny po trojce Minarovičové. Zatímco první desetiminutovka patřila Kateřině Hindrákové (10 bodů), druhá její jmenovkyni Kozumplíkové (8 bodů). Právě její body držely pro Trutnov stále výborný průběžný stav v 16. minutě 30:28. Jak se ovšem později ukázalo, bylo to naposledy, kdy domácí tým v utkání vedl. Hradec vyhrál zbytek prvního poločasu 2:12, začal se výrazněji prosazovat na palubovce a od 25. minuty už vedl dvouciferně (39:49). Když se ještě navíc rozstřílela Gabriela Andělová, která nasázela během čtyř minut čtyři trojky a připojila ještě úspěšný dvoubodový pokus, bylo jasné, že derby bude mít podle očekávání jednoznačného vítěze.

BK Loko Trutnov - Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové 67:88 (16:18, 32:40, 49:67). Body: Hindráková a Kozumplíková 13, Bouman 10, Vacková a Rylichová 7, Boudreau a Štěbetáková 6, Prokešová a Vymazalová 2, Váchová 1 - Andělová 20, Minarovičová 14, Kuthanová 13, Rosenbaumová a Bura 10, Effangová 7, Hrušková 5, Natabou 3, Pazderová a Růžková 2. Rozhodčí: Kučerová, Vávrová. Fauly: 17:19, TH: 23/16 - 19/14, trojky: 7:10, diváků: 450.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: "Potěšila mě hra v prvních šestnácti minutách, kdy jsme byli Hradci naprosto vyrovnaným soupeřem. Škoda výpadků na konci druhé i třetí čtvrtiny. Zklamala mě naše úspěšnost střelby a vysoká prohra na doskoku. Proti takto silnému soupeři máme šanci, jen když se bude dařit všem našim oporám, a také pokud budeme stoprocentně koncentrovaní po celý zápas, což se nám dnes nepodařilo. Gratuluji Anetě Váchové, Adéla Vymazalové i Elišce Štěbetákové k prvním bodům v ŽBL, a Kačce Kozumplíkové k jejímu osobnímu rekordu v této soutěži."

Romana Ptáčková, trenérka Sokola ZVU Strojírny Hradec Králové: "Předpokládali jsme, že v derby to nebude nic jednoduchého. Věděli jsme, že domácí tým je namotivovaný a bude bojovat. Bohužel se opakoval úvod z našeho vzájemného utkání při nedávném turnaji v Trutnově, kdy domácí hráčky byly střelecky úspěšné, zatímco my nikoliv. Naštěstí to Trutnovu přestalo padat z dvojkové vzdálenosti a my jsme se chytili. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit obranu a nenechávat tolik volných pozic soupeři, navíc nám začaly padat střely z dlouhé vzdálenosti. V naší hře jsem viděla hodně nepřesností, máme na čem pracovat. Trutnov ukázal, že by nemusel patřit na spodek tabulky."