18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Lokomotiva prohrála v Mladé Boleslavi

První kolo odvet základní části ŽBL zahájily basketbalistky BK Loko Trutnov porážkou na hřišti Slovanky Mladá Boleslav 75:82. Nepodařilo se jim tak oplatit soupeři prohru z úvodního vzájemného utkání na začátku sezony. V sobotu se hraje v Trutnově derby s Hradcem, jeho součástí bude předvánoční charitativní akce s trutnovským Stacionářem mezi mosty. Ještě před tím, ve středu, čeká Lokomotivu střetnutí 3. kola Českého poháru na půdě Techniku Brno.

Slovanka Mladá Boleslav - BK Loko Trutnov 82:75 (25:24, 33:36, 49:56). Body: Motyčáková 17, Middleton 16 (14 doskoků), Harapesová a T. Ješkeová 10, King 9, K. Ješkeová 6, Novotná a Opočenská 5, Ondroušková 4 - Kozumplíková 22 (4 trojky), Goff 19, Vacková 11, Snyder 8, Vašáková 6, Brandao 5, Rylichová 4. Rozhodčí: Kučírek, Vávrová, Peterková. Fauly: 16:23, TH: 16/12 - 12/10, trojky: 8:7, 5 osobních chyb: 2:1 (Novotná, Motyčáková - Rylichová), diváci: 250.

V poslední čtvrtině (33:19) se rozhodlo o porážce trutnovského týmu. Důležité utkání měl přitom výborně rozehrané a ve 29. minutě vedl o devět bodů 47:56. Nástup do poslední desetiminutovky ovšem vyšel nadmíru Slovance a po úseku 20:3 radikálně otočila vývoj zápasu, až k vedení 74:60.

Již v první čtvrtině získala Lokomotiva šestibodové vedení a po střelecky oboustranně neplodné druhé čtvrtině (celkově o 29 bodů méně než v první) vyhrála v Mladé Boleslavi první poločas. Ve 24. minutě to bylo o sedm bodů ve prospěch hostujícího družstva (35:42), Slovanka vyrovnala po třech trojkách na 44:44. Osmi body v řadě vrátila vedení na trutnovskou stranu nejlepší střelkyně zápasu, Kateřina Kozumplíková, která v utkání nasázela celkově 22 bodů. Lokomotiva si přenesla do závěrečné části sedmibodové vedení (49:56), které se rozplynulo po obratu Slovanky (69:59, 74:60). Vysunutou obranou ještě hostující hráčky donutily soupeřky k chybám, přesto se nedostaly blíž než na rozdíl pěti bodů. Slovanka Mladá Boleslav tak dosáhla šestého vítězství v sezoně, Trutnovu zůstávají na kontě tři.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: „Tři čtvrtiny jsme byli o něco lepším týmem, a přestože domácí vyrovnali dvěma neuvěřitelně šťastnými trojkami v řadě, tak jsme si do konce třetí čtvrtiny znovu vybudovali sedmibodový náskok. Bohužel, začátek čtvrté čtvrtiny jsme nezvládli. Několik neproměněných střel, strach o výsledek a také několik velice sporných rozhodnutí rozhodčích znamenalo devítibodovou šňůru domácích. Tu jsme přerušili oddechovým časem, po něm jsme vstřelili trojku, ale byla to bohužel jen naše labutí píseň. Další chyby znamenaly i přes další time-out šňůru 11:0, celkem 20:3 za sedm minut. Až za ztraceného stavu jsme se přestali bát a ještě zabojovali, ale už bylo pozdě. S ohledem na naše velké zdravotní lapálie je částečně pochopitelné, že nám došly fyzické síly, ale bohužel nás opustily i ty psychické, a to je velká škoda. Odehráli jsme se Slovankou výrazně lepší utkání než v domácím prostředí. Zápasy hrajeme po tři čtvrtiny na loňské úrovni, ale v poslední čtvrtině nám výrazně chybí zkušenosti hráček, které už letos v kádru nemáme. Ale s tím se budeme muset poprat a nějakou čtvrtou čtvrtinu zvládnout.“