18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Lokomotiva zůstala v poháru čtvrtá, třetí příčka patří Slavii

Basketbalistky BK Loko Trutnov obsadily v letošním ročníku Českého poháru 4. místo. V zápase o třetí příčku v rámci NILFISK Final Four podlehly pražské Slavii 67:86. Vítězky vděčí za úspěch především Američance Krystal Vaughn, která předvedla fenomenální výkon a nastřílela 39 bodů.

BLK Slavia Praha - BK Loko Trutnov 86:67 (24:21, 49:38, 68:56). Body: Vaughn 39 (15 doskoků), Russell 17, Felixová 9, Vondráčková 8, Jakšić 6, Pudláková 4, Klokočníková 3 - Hindráková 20, Vacková 11, Kozumplíková 9, Prokešová 8, Štěbetáková a Boudreau 5, Patočková a Rylichová 3, Bouman 2, Vašáková 1. Rozhodčí: Linhart, Kapaňa, Zikánová. Fauly: 20:19, TH: 21/18 - 17/12, trojky: 2:7, 5 osobních chyb: 1:0 (33. Jakšić), diváci:  200.

Na přelomu první a druhé čtvrtiny se zrodil klíčový moment pondělního střetnutí o třetí pohárovou pozici. Trutnovský tým se po trefách Prokešové, Boudreau a Hindrákové dostal v 7. minutě do vedení 13:18, jenže netrvalo ani pět minut a prohrával 31:23! Za tento úsek dala Lokomotiva jediný koš, trojku v podání Kozumplíkové, oproti osmnácti bodům Pražanek. Od té doby si Slavia náskok pečlivě strážila a navzdory trutnovské snaze změnu vývoje ani drama naprosto nepřipustila. Po prvním poločase měla neudržitelná americká pivotka Vaughn ve statistikách už 23 bodů a 10 doskoků, výborně ji navíc doplnila její krajanka Russell, která zaznamenala 13 bodů. Po změně stran Lokomotiva vykřesala naději, když Prokešová snižovala na 51:45. Vacková v obraně statečně bojovala s Vaughn a dokázala ji alespoň na chvíli přibrzdit v rozletu. V úvodu poslední čtvrtiny Trutnov tři a půl minuty čekal na první body, rozdíl se mezitím natáhl na osmnáct bodů a bylo jasné, že pohárové medaile půjdou na krk slávistkám.

Martin Stavěl, trenér BLK Slavia Praha: "Pro nás to bylo důležité vítězství. Tyhle turnajové zápasy dvou zklamaných jsou vždy ošidné. Nevíte, v jaké náladě který tým přijde. My jsme se snažili hráčky uklidnit a namotivovat. Včera jsme prohráli, ale když už jsme tu byli, chtěli jsme získat medaili. V útoku jsme předvedli standardní výkon, Krystal Vaughn nadstandardní. Vážím si zejména toho, že si některé hráčky daly říct a dominovali jsme na doskoku. To byl jeden z klíčových faktorů vítězství. Obrana v první čtvrtině a v polovině druhé se mi nelíbila. Od druhého poločasu jsme začali utahovat šrouby. Po většinu času jsme vydrželi celoplošně bránit. Jsem rád, že jsme to ve dvou dnech zvládli, takže fyzicky na tom nejsme špatně. Zasloužené vítězství, vážíme si ho a máme bronzovou medaili."

Petr Kapitulčin, BK Lokomotiva Trutnov: "Zápas rozhodly tři věci. Obrovská kvalita Vaughn, kterou se nám nepodařilo ubránit. Druhou věcí bylo to, že jsme za stavu 13:18 dovolili šňůru 18:3 v době, kdy by tam mentální a fyzické síly měly být a z naší strany tam byla papírově nejsilnější sestava, která to nezvládla. Třetím důvodem byl jednoznačně doskok. Pokud jsou v takovém utkání body z útočného doskoku 19:3, tedy rozdíl 16 bodů, tak to je jednoznačně rozdíl v zápase. Je to stejné jak včera. Porazila nás pivotka soupeře. My jsme na ní nenašli protizbraň. Bouman po zranění ještě nepředvádí výkony, jaké by měla, ale i tak by mohla podávat lepší výkony, a druhá věc je samozřejmě kvalita hráček, ať už Palušné nebo Vaughn."

Účinkování Lokomotivy Trutnov v Českém poháru 2016/17:

3. kolo: Sokol Nusle - BK Loko Trutnov 53:82 (12:25, 24:36, 37:58)

4. kolo: BA Karlovy Vary - BK Loko Trutnov 67:71 (16:12, 30:28, 51:44)

semifinále: BK Handicap Brno - BK Loko Trutnov 86:59 (12:21, 34:37, 62:51)

utkání o 3. místo: BLK Slavia Praha - BK Loko Trutnov 86:67 (24:21, 49:38, 68:56)

Konečné pořadí NILFISK Českého poháru: 1. Handicap Brno, 2. KP Brno, 3. BLK Slavia Praha, 4. BK Loko Trutnov.