Je 19.04.2024, svátek má Rostislav, Timon, Rostislava Servisní stránky

Junioři U19 si poprvé v sezóně přivezli plný příděl bodů z víkendových zápasů
28. 11. 2017, Hynek Stiehl

Junioři v letošní sezóně opět po dlouhé době hrají celostání ligu U19, do které se kvalifikovali v úspěšné jarní kvalifikaci

Víkenový zájezd na Vysočinu a jih Čech přinesl poprvé vítězství v obou dvou odehraných zápasech. V sobotu junioři porazili v Pelhřimově o dvanáct bodů BC Vysočinu a v neděli stejným rozdílem Jindřichův Hradec. Zatímco v Pelhřimově si junioři vytvořili mírný náskok už v první čtvrtině, tak v Jindřichově Hradci se dostali do hry až ve čtvrtině druhé, kdy za prvních sedm minut povolili soupeři pouze dva body. Zbytek zápasů se odvíjel podobně. V obou případech si Trutnováci udržovali vedení na plus-mínus deseti bodech.

I když se jednalo o soupeře ze spodní části tabulky, prokázali naši junioři svoji kvalitu. Negativem je stále velké množství chyb ve hře, které pramení zejména ze snahy všechny situace ještě „vylepšit“. Pozitivem je to, že hlavně oproti předcházejícím zápasům s Hradeckými Sokoly došlo k podstatnému zlepšení v obraně. V zápase s Jindřichovým Hradce navíc skórovali všichny hráči, kteří se zájezdu zúčastnili.

V souvislosti s předvedenými solidními výkony mrzí zejména zbytečná domácí prohra v prvním kole s Jinřichovým Hradcem a porážka po prodloužení se SAM Brno. V případě výher v těchto utkáních by byl pohled na tabulku naší skupiny o dost veselejší.

Hráči podobně úspěšnými zápasy potřebují získávat sebevědomí i pro zápasy s „papírově“ silnějšémi soupeři. Pokus se k zápasům se silnějšími soupeři bude přistupovat jako ke každému jinému zápasu (a nikoliv s „mínus dvaceti“ na začátku) ukáže se, že se dá uspět i v těchto zápasech.

Nicméně: za víkend velká pochvala.

BC Vysočina : Loko Trutnov – 55:67 (13:17 22:31 37:48)

Meisner 21 (4/3, 2x3), Prokopec 14 (5/2), Tomáš 13 (2/2, 1x3), Rischawy 10 (6/4), Šimek 5 (1x3), Šuhajda 4, Bedrník, Týfa

Basket FIO Banka Jindřichův Hradec : Loko Trutnov – 64:76 (23:20 33:39 44:57)

Meisner 20 (2/2, 2x3), Rischawy 19 (7/4, 3x3), Tomáš 14, Prokopec 10 (2/0, 2x3), Šimek 6, Šuhajda 3 (2/1), Bedrník 2, Týfa 2