49 Zahradníková Anna
77 Havranová Barbora
Špatný výkon kadetek v Hradci
16. 12. 2017, Petr Kapitulčin

Kadetky poslední venkovní utkání nezvládly. V Hradci prospaly již první čtvrtinu a následně i tu poslední. Možnost odvety máme hned zítra v domácím prostředí.

Zápas se rozjížděl pomalu, ve 3. minutě jsme po koši Finkové vedli 4:2... Abychom o čtyři minuty později prohrávali 4:19! Naprosto nesoustředěný výkon, ignorující veškeré předzápasové cíle (dát si pozor na vstup do zápasu, ztráty, doskok, klíčovou hráčku domácích) znamenal, že už tři minuty před koncem první části jsme měli vybrané oba time-outy. Až poté jsme se probudili, snížili až na 19:12 a měli mít možnost posledního útoku - no místo toho přišla ztráta Holubcové a následně v poslední vteřině faul Králové (druhý) na Fišerovou..

Začátek druhé části pak kopíroval ten první, a po pěti minutách jsme prohrávali už o dvacet bodů 35:15. Domácí Fišerová nastřílela v prvních patnácti minutách o dva body více, než celý náš tým dohromady.. Ale i tentokrát jsem se dokázali vzchopit, a snížili náskok domácích až na osm bodů. A mohlo to být ještě méně, kdyby nepřesní rozhodčí uznali náš koš s faulem, a následně neuznali ten domácí.. Ale to jsme ještě netušili co nás od těchto dvou pánů v oranžovém čeká po změně stran.

Ve třetí části jsme začali snižovat náskok Hradce a po úspěšném vniku Ježkové svítilo ve 28. minutě na ukazateli skóre 52:48. Byli jsme zpět v zápase, a to i přes problémy Holubcové a Králové s osobními chybami (u kterých se občas divily i domácí). Ovšem následovala druhá klíčová pasáž zápasu. Po zisku míče zastavil náš protiútok nesmyslný hvizd rozhodčích (údajně kroky), následně vymyšlenou technickou trenérovi. Tu soupeř z trestného hodu nepotrestal, ovšem následně jsme neubránili Fišerovou (54:48). Po ztrátě na každé straně mohla z protiútoku skórovat Finková, ale v jasné příležitosti nedala, nepískal se ani faul, a naopak na druhé straně Rosůlková si pod košem uměla poradit (56:48). Hned z následujícího útoku jsme znovu soupeřkám "namazali" přímo do běhu na náš koš (Ježková, 58:48), aby minutu hrůzy završila další ztrátou Holubcová (a potrestala, se sirénou označující konec útoku, nebo možná i po ní, Fišerová - 60:48).

V poslední části už jsme se z našeho kolapsu probrat nedokázali. O vítězkách bylo rozhodnuto, ale probíhal ještě jeden souboj - zda slabší výkon předvedeme my, nebo zmatení pánové s píšťalkou. I přes naše lajdáctví na doskoku a nevídaný počet ztrát (27 proti 12 domácím), či nulovou aktivitu v útoku (mezi 27. a 39. minutou jsme vstřelili čtyři body) se "obávám", že i tento souboj o nejslabšího účastníka zápasu jsme "prohráli"...

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ - LOKO TRUTNOV  77 : 56  (20:12,42:32,60:48)

Body: Fišerová 33, Nosková 8, Sakslová 8, Rosůlková 8.. - Ježková 13 (2x3,2/1), Králová 11 (1x3,2/2), Holubcová 8 (1x3,4/1), Finková 8, Linhartová 6 (2/2), Švarcová 6, Baťašová 3 (1x3), Šmahelová 1 (2/1), Votočková, Doubková, Fejfarová, Borsová 0

TH: 21/16 - 12/7, trojky: 3 - 5, fauly: 13 - 18, 5 chyb: 0 - 1 (Holubcová)

Body po ztrátách: 32 - 5 !!!!

Účast na hřišti: Borsová 0, Doubková -2, Fejfarová -3, Linhartová -3, Baťašová -5, Votočková -5, Holubcová -6, Ježková -8, Švarcová -10, Králová -15, Finková -22, Šmahelová -26