3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

V oslabené sestavě jsme Žabiny nečekaně trápili
10. 02. 2018, Petr Kapitulčin

Nečekaně vyrovnaný byl přímý souboj o 3. místo v tabulce. I přes absenci našich dvou nejlepších střelkyň (přičemž obě jsou i v TOP 10 celé soutěže) jsme až na úsek mezi 3. - 8. minutou byli Žabinám vyrovnaným soupeřem a soupeř definitivně rozhodl o svém úspěchu až v samotném závěru.

Po dvou minutách svítilo na ukazateli skóre 5:5, ale poté jsme se lekli kvalit soupeře, dalších šest minut jsme nevstřelili ani bod a Žabiny jedenácti body v řadě odskočily na 5:16. Do většího náskoku už jsme ale favorita nepustili, naopak jsme se dvakrát dostali na dostřel tří bodů. Poslední dva útoky prvního poločasu se nám ale nepovedly a i díky takticky nezvládnuté koncovce (koš v poslední vteřině) získaly Žabiny zpět osmibodový náskok.

Ani ve druhé půli nepřišel očekávaný tlak soupeřek a těsně před koncem třetí části jsme snížili na 40:43. Bohužel, znovu přišel inkasový koš těsně před klaksonem, první dva útoky poslední čtvrtiny znamenaly znovu dva snadné koše pro Brňanky a ty už svůj náskok udržely přes veškerou naši snahu až do konce.

Soupeři, kde podstatná část týmu má reprezentační zkušenosti, jsme s výjimkou pětiminutovky v první čtvrtině byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Jen je škoda, že kdykoliv jsme se mohli dostat na dostřel, tak jsme neproměnili jasnou příležitost, nevybojovali "neutrální" míč nebo si nechali několikrát doskočit.

BK LOKO TRUTNOV - ŽABINY BRNO  58 : 66  (9:18,25:33,40:45)

Body: Šmahelová 12 (4/2), Votočková 12 (2x3,2/2), Ježková 10 (1x3,4/3), Finková 8 (1x3,2/1), Baťašová 5 (1x3), Všetečková 5 (1x3), Švarcová 4, Linhartová 2, Doubková, Kuželková, Fejfarová, Borsová 0 - Pogányová 15, Máchová 15, Štursová 9, Michalová 9..

TH: 8/6 - 17/9, trojky: 6 - 3, fauly: 15 - 9

Zítra nás čeká další velice těžké utkání. KP Brno v posledním kole porazilo lídra soutěže, USK Praha, a dnes až ve druhém poločase podlehlo v Hradci Králové.