86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
Na závěr sezony dvě porážky
09. 04. 2017, Jana Strnadová

Mladší žákyně zakončily sezonu dvěma porážkami. Oba zápasy odehrály slušný poločas, ale ve 2. poločase nás soupeř vždy přehrál a především přeskákal na doskoku.

LOKO TRUTNOV – BK HOREJSEK DĚČÍN    29:51 (7:10 14:22 22:38)

Celý zápas byl o dobývání zatažené obrany soupeře. Děčín praktikuje statickou obranu, kdy všechny hráčky jsou zatažené v bedně, a proto záleželo, jak se nám bude dařit agresivní obrana, kterou jsme soupeře chtěly donutit k chybám a především rychlý protiútok než se soupeř zatáhne do obrany. Obrana se celkem dařila, ale většinou se vždy 1-2 hráčky zapomněly a soupeři jsme dovolily skórovat. Rychlý protiútok se naopak nedařil vůbec. Pomalý přechod soupeři naprosto vyhovoval. Když se k tomu přidala malá úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti, velké množství zbytečných ztrát a především nebojovnost na obranném doskoku, bylo o vítězi jasno.

Body: Zitová 8 (1x3, 2/1), Suchánková 6 (6/2), Kuželková 5 (1x3), Karasula 5 (2/1), Jirmanová 3 (2/1), Černá 2, Machová G. 0 (2/0), Machová N., Sedláková, Hartmanová, Blažková

TH: 16/5

LOKO TRUTNOV – TJ SLOVAN VARNSDORF  51:70  (14:16 26:32 36:54)

Až nadočekávání  dobře jsme sehrály 19 minut zápasu proti Varnsdorfu. Výborná bojovnost, týmová obrana a dobrá práce na doskoku (útočném i obranném) nám daly naději, že bychom se mohly porvat o vítězství. Bohužel poslední minuta 1. poločasu už naznačila, jak se bude zápas nadále vyvíjet. Místo remízového stavu, jsme vyrobily nesmyslné chyby a dostaly ještě 3 koše! Hostující hráčky se tím uklidnily a ve 2. poločase si zápas už pohlídaly. My jsme jim práci neuvěřitelně ulehčily, když jsme totálně přestaly doskakovat a bojovat. K vidění byly až komické scény, kdy si soupeř až 6-7x za jeden útok doskočil a žádná z našich hráček se ani nepokusila vyšší hráčky soupeře odstavit. Již po několikáté přišel totální výpadek nasazení a bojovnosti po dobře odehraném 1. poločase.

Body:  Suchánková 11 (3/3), Kuželková 10, Zitová 8 (5/4), Černá 6 (2/0), Machová G. 4, Karasula 4, Blažková 4 (4/2), Sedláková 2, Machová N. 2, Boučková, Hartmanová, Jirmanová

TH: 14/9

Hodnocení sezony:  Po loňské sezoně, kdy tým udělal obrovský pokrok, navíc většina hráček již měla zkušenost se žákovskou ligou, byla očekávání logicky větší. O to více, že tým doplnily hráčky ročníky 2004, které do týmu výborně zapadly a svými dovednostmi tým ještě posílily. Navíc jsme byly nalosovány do skupiny, kde krom HB Basket a Jičína nebyl žádný tým, který by nás měl nějak zásadně převyšovat. Od úvodu sezony jsme se ale potýkaly se spoustou absencí hráček ať na tréninku nebo na zápasech a to z různých důvodů. Takže logicky hráčky se přestaly zlepšovat, navíc jsme nestačily ani po fyzické stránce. Dále nám chyběla jedna zásadní věc – bojovnost, touha poprat se o vítězství, obětovat se pro tým. Jsem přesvědčená, že minimálně o 5 vítězství jsme mohly mít více, kdybychom na hřišti nechaly „všechno“. Zápasy s Děčínem, Prosekem, Varnsdorfem nerozhodovaly až tak basketbalové schopnosti, na tom byly týmy podobně, ale právě ta touha po vítězství, kterou soupeř ukázal a my jenom v pár momentech zápasu. Celková bilance 5 vítězství, 17 porážek je pro mě zklamání, protože tento tým měl určitě na víc!