86 Krásná Karolína
93 Lorencová Sára
Statečný boj s Hradcem Králové
08. 10. 2017, Jana Strnadová

V dalším kole žákovské ligy nás čekal Hradec Králové. V sobotu jsme nastoupily proti béčku (U13) v neděli nás čekalo áčko. Oba zápasy jsme vysoko prohrály, těšit nás může především 2. poločas sobotního zápasu a bojovnost v nedělním zápase.

...

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ „B“ – LOKO TRUTNOV   96:42  (29:4 53:14 78:26)

Nic nemrzí více, než když jde tým do zápasu předem poražený. A to se přesně stalo v sobotním zápase. Už během rozcvičky byla znát naše nesoustředěnost a strach ze soupeře. Zatímco my jsme soupeřkám nechávaly na všechny činnosti dostatek času a v obraně spíš působily jako kužely, aby si domácí mohly potrénovat individuální činnosti, tak hradecké na nás vlétly jako uragán. A my jsme zareagovaly po svém. Zkušené hráčky se schovávaly a nechaly vše na mladších spoluhráčkách.  Vysoké hráčky nedoskakovaly, protože to zase bolí a je nutnost se porvat, takže náš doskok obstarávaly nejmenší hráčky (Machová N., Plašilová, Boučková). 2. poločas to byla z naší strany už jiná káva. Pochopily jsme, že se musíme vyrovnat v tvrdosti hry domácím, rozhodčí tvrdou hru tolerovaly a my jsme konečně začaly bojovat.  Najednou soupeř už neměl vše tak jednoduché a nám se díky ziskům podařilo několik pěkných protiútoků. Škoda, že jsme takto nehrály od začátku zápasu. Potěšil výkon obou 2006 (Zitová, Plašilová), které v době, kdy se spoluhráčky bály vzít zodpovědnost na sebe, tak se neschovávaly a vyvezly míč.

Body: Zitová S. 12, Boučková 10 (1/0), Machová G. 8, Machová N. 6, Rozánská 2, Zitová C. 2, Cejnarová 2, Plašilová 0 (2/0), Kopecká, Pánková, Pleskotová

TH: 3/0

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ „A“ – LOKO TRUTNOV 131:20 (39:5 28:2 33:8 31:5)

Proti jednomu z favoritů soutěže jsme do zápasu vstoupily velice sympaticky. Rychlý protiútok a velká bojovnost donutily soupeře hrát na 100%. Jakmile lvice zapnuly na plné obrátky rychle si vypracovaly vedení, které navyšovaly celý zápas.  Více k zápasu nemá cenu psát, hradecký tým se nachází úplně jinde než my. My jsme splnily předzápasový cíl, kdy až na pár chvilek jsme bojovaly a velice si cenním, že jsme splnily i cíl do 2. poločasu – nedostat více bodů než v prvním poločase. I přes velký rozdíl ve výkonnosti jsme předvedly několik povedených akcí, které po pěkných přihrávkách zakončovala především Rózánská.

Body: Rozánská 10 (1/0), Plašilová 4 (1x3, 2/1), Zitová 4 (2/2), Machová G. 2 (2/0), Kopecká, Machová N., Boučková, Pleskotová, Cejnarová