3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Výhra a prohra v prodloužení v Jablonci
17. 04. 2016, Jana Strnadová

Tento víkend nás čekala dohrávka zápasu s Jabloncem. Dvojutkáním jsme uzavřely základní část oblastního přeboru, ve kterém jsme obsadily 4. místo a příští víkend si tak zahrajeme na finálovém turnaji čtyř nejlepších celků přeboru.

BIŽUTERIE JABLONEC N.N. – KARA TRUTNOV      39:51 (11:19, 21:27, 31:39)

Vstup do zápasu se nám povedl, rychle jsme vedly  10:2. Celý zápas byl plný nepřesností. Zvláště počet ztrát z přihrávek byl opravdu vysoký, naštěstí soupeř naše chyby nedokázal potrestat.  V obraně jsme inkasovaly hrozně jednoduché koše, často byl vidět zmatek, kdy hráčky nebyly schopné se domluvit, kdo koho brání a domácím jsme tak usnadnily vstřelení koše. Ještě po 3. čtvrtině byl rozdíl pouze osmibodový a nic nebylo rozhodnuto. Až začátek 4. čtvrtiny rozhodl o tom, že si připíšeme vítězství a definitivně si tak zajistíme 4. místo v tabulce. Na hráčkách byla vidět snaha, ale v útoku musíme zachovat větší klid – přihrávky na „jistotu“, nestřílet z nesmyslných pozic, po doskoku míč vyhodit atd. V obraně nás stále trápí pasivita, musíme vytvářet větší tlak na hráčku s míčem a nenechat lehké přihrávky na hráčky bez míče a samozřejmě obranný doskok. Na doskoku si výborně vedla Hartmanová a i Blažková ukázala svým vyšším spoluhráčkám, jak se má doskakovat.

Body:  Blažková 13 (6/3), Suchánková 10 (7/2), Borsová 9 (3/1), Kuželková 4, Hartmanová 4 (2/0), Vydrová 4 (1/0), Boučková 3 (2/1), Karasula 2, Sedláková V. 2, Machová 0 (2/0), Sedláková A., Jirmanová

TH: 23/7

BIŽUTERIE JABLONEC N.N. – KARA TRUTNOV      76:61 pp (7:19, 27:26, 45:39, 57:57)

Úvod 2. zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že bychom měly prohrát. Zlepšenou obranou jsme domácí donutily k chybám a vypracovaly si vedení  13-1 (6. minuta). Od této chvíle jsme však začaly hrát „profesorský basket“. Hrály jsme bez obrany, kolektivní hry a běhání a asi si myslely, že se zápas vyhraje sám. Domácí se ve 2. čtvrtině vrátily zpět do hry, domácí fanoušci začaly mohutně podporovat své hráčky a v poločase Jablonec už o bod vedl. 2. poločas se odehrál ve výborné atmosféře – naši fanoušci se nenechaly zahambit a také nás skvěle podporovali – DĚKUJEME! Zde se i ukázalo, jak je těžké se vrátit zpět do tempa, když z něj tým svojí lehkovážností vypadne. Rozhodujícím faktorem se pro 2. poločas staly naše fauly. Již tradičně velice brzy náš tým oslabila Suchánková (velice zbytečné minimálně 3 fauly), ve 4. čtvrtině na lavičku musela usednout i Borsová a do prodloužení nemohla kvůli faulům zasáhnout ani Kuželková (3 hráčky základní pětky v prodloužení nehrály). Hráčky, které naše opory nahradily si nevedly zle. Bodově nás tentokrát táhla Blažková. V závěru základní hrací doby o vítězství mohla rozhodnout obě družstva. Za stavu 57:55 jsme neproměnily ani jeden trestný hod, následně neubránily a Jablonec 5 vteřin před koncem vyrovnal (57-"57). Po timeotu jsme špatně vyhodily z autu (do autu), soupeř získal možnost si vzít timeout a přesunout se na naší polovinu hřiště. My jsme výhoz ubránily, ale následně jsme hloupě šáhly do těžké střely soupeřky a Jablonec měl možnost rozhodnout trestnými hody – ani jeden neproměnil a muselo rozhodnout prodloužení. To se stalo jasnou záležitostí domácích a zaslouženě vyhrály. V prodloužení jsme neměly dostatek sil, ale na to se rozhodně nemůžeme vymlouvat. Celých pět minut jsme hrály zbrkle a vůbec o hře nepřemýšlely. Pro někoho to bylo možná první prodloužení v basketbalové kariéře a rozhodně se z něj musíme poučit a příště ho zahrát o hodně lépe.

Jak jsem řekla, této prohry je škoda. Již několikrát jsme se letos mohly přesvědčit, že zápas se musí odehrát naplno od 1. do poslední minuty, jakékoliv polevení soupeř potrestá a pak je těžké se do zápasu vracet. Dalším faktorem prohry byly naše fauly – není to poprvé, kdy jsme spoustu zbytečných faulů nasbíraly na útočné polovině, při vypichování či snaze sebrat soupeři míč, když ho má pod kontrolou. Samy jsme však byly také hodně faulované, ale vůbec jsme toho nevyužívaly. Mít úspěšnost trestných hodů jen 9 proměněných z 39 střílených je hrozné i v této věkové kategorii, zvláště když se střelbě trestných hodů o tréninku věnujeme dost (tam to je, ale hrozně vtipný, že je neproměňujeme…)

Body: Blažková 20 (8/2), Borsová 10 (9/0), Karasula 9 (4/3), Kuželková 9 (2/1), Suchánková 6 (7/2), Sedláková A. 4 (1/0), Hartmanová 2, Boučková 1 (6/1), Machová N. 0 (2/0), Vydrová, Jirmanová, Sedláková V.