60 Prokůpková Mariana
63 Schubertová Rosa
V Hradci dvě vysoké porážky
27. 11. 2016, Jana Strnadová

Starší minižákyně v neděli nastoupily proti nejtěžšímu možnému soupeři v OP U13, který zatím všechny svoje zápasy vyhrál drtivým rozdílem. Takže dneska ani tak nešlo o výsledek, jako tak o výkon a touhu se porvat. Bohužel zvláště v 1. zápase byl výkon a bojovnost u většiny hráčky zklamáním.

ZVUS SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ – LOKO TRUTNOV  137:9 (26:5 56:7 95:7)

Úvod zápasu nevypadal zle. Slušná obrana a rychlý přechod do útoku znamenal stav 6:3. V tomto nasazení jsme ale příliš dlouho nevydržely a soupeř posléze začal předvádět svoji dominanci. Útočnou smršť jsme nedokázaly zastavit ani ve 2. čtvrtině. Často to však nebylo o soupeřově výjimečnosti, jako tak o naší nedůslednosti. Chycení míče, doskok, vydriblování po doskoku, přihrávky – to vše jsme dělaly nedůrazně a soupeř sebemenší nedůslednost potrestal. 2. poločas už byla z naší strany naprostá rezignace. V útoku jsme dokázaly vsítit pouze 2 body (v poslední minutě zápasu) a v obraně jsme úplně přestaly existovat a za 2. poločas obdržely 81 bodů!

Body: Černá 3 (2/1), Zitová S. 2, Machová G. 2, Machová N. 1 (2/1), Boučková 1 (2/1), Šťovíčková, Zitová C., Rozánská, Plašilová, Rosulková, Pleskotová, Lannen, Cejnarová

TH: 6/3

ZVUS SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ – LOKO TRUTNOV  118:7 (27:2 54:5 82:5)

Po důrazné domluvě mezi zápasy se alespoň částečně zlepšilo nasazení některých hráček. Stále jsme však oproti soupeři byly hrozně nedůrazní. Smutným faktem je, že naší nejdůraznější a nejbojovnější hráčkou je hráčka r. 2006 – Týfová, která svým výkonem dala důvod k přemýšlení svým starším spoluhráčkám, které by měly být ty, které budou na hřišti vidět a burcovat své mladší kamarádky. Ten samý přístup je Machová N., které i přes řadu ztracených míčů a nevynucených chyb má alespoň snahu vše napravit a bojovností se vyrovnat soupeři. Pár záblesků měla i Černá, ale zde bylo i dost záblesků odevzdanosti a nebojovnosti. Pokud je u hráček vidět snaha něco v zápase změnit, bojovat a rvát se, tak se dají odpustit i technické nedostatky, kterých je u všech spousta. Na některých hráčkách je vidět veliká absence na trénincích a to je pak špatné i pro celý tým!

Body: Týfová 3 (4/1), Černá 2 (2/0), Rozánská 2, Boučková 0 (4/0), Machová N., Machová G., Šťovíčková, Zitová S., Zitová C., Pleskotová, Cejnarová, Rosulková

TH: 10/1

Opět se ukázalo, že naše tréninkové tempo na soupeře nestačí. Na tréninku si sice hráčky myslí, že vše dělají naplno a víc to nejde, ale jakmile nastoupíme a pobíhání po hřišti nestačí, tak máme problém se uvolnit pro míč, přejít půlku či vyběhnout do protiútoku. Je hodně na čem pracovat a je na samotných hráčkách jestli si ze zápasu něco vezmou nebo si řeknou, že soupeř byl starší, větší rychlejší atd. Pevně věřím, že přístup k tréninkům se zlepší a příště podáme lepší výkony.