60 Prokůpková Mariana
63 Schubertová Rosa
Starší minižákyně vyhrály turnaj o Pohár města Týniště fotak
10. 09. 2017, Jana Strnadová

Turnaj kategorie U13 byl pořádán pro týmy mixu. My jsme jako jediný tým, byl složen čistě z dívek. Naopak tým Litomyšle byl čistě chlapecký, ostatní týmy byly mixované.

Starší minižákyně vyhrály turnaj o Pohár města Týniště

SK TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ – LOKO TRUTNOV     27:34 (8:4 10:10 15:27)

První zápas turnaje jsme spolu s domácími obstaraly my. Což pro nás znamenalo nepříjemné ranní vstávání.  A celý zápas odpovídal ospalému ránu. V útoku jsme se nemohly trefit, částečně i díky nedůraznému zakončení, a v obraně se nemohly přinutit k poctivé práci. Jediná 3. čtvrtina snesla přísnější měřítko a ta nakonec stačila k vítězství nad Týništěm.

Body:
Boučková 19 (8/5), Zitová C. 6, Týfová 6 (2/0), Šťovíčková 2, Cejnarová 2 (2/0), Kulichová 0 (2/0), Vargová 2, Kopecká, Kofránková

TH: 14/5

LOKO TRUTNOV – ŠUMPERK       32:27  (10:6 24:15 25:21)

Již na pohled bylo vidno, že soupeř se bude opírat o svého nejvyššího hráče (cca 185cm) na kterého žádná z našich hráček nemohla dosáhnout. Cíl byl jasný – vyvinout tlak na hráče s míčem a na vysokého hráče nenechat vůbec nahrát. Úvod zápasu byl výborný (8:0) a to především díky skvělé obraně. Zbytek čtvrtiny se nám tolik nepovedl a soupeř snížil. Pro nás to bylo varování, že jakmile polevíme, budeme za to ihned potrestány. Krize přišla ve 3. čtvrtině, kdy se nám podařilo dát pouze 1 trestný hod, naštěstí ani soupeř nebyl příliš úspěšný a my si stále udržovaly mírný náskok. V poslední čtvrtině, i když to chvilkama nevypadalo, jsme si náskok udrželi a mohly se radovat z 1. místa ve skupině.

Body: Boučková 16, Kulichová 8, Týfová 4, Zitová C. 3 (1/1), Cejnarová 1 (6/1), Kopecká, Šťovíčková, Kofránková, Vargová

TH: 7/2

LOKO TRUTNOV – ČESKÁ TŘEBOVÁ   39:18  (14:6 24:10 33:14)

V semifinále jsme nastoupily proti 2. celku skupiny B – Česká Třebová. Po dlouhé obědové pauze jsme zápas začali ve velice vlažném tempu. Přesto jsme po 1. čtvrtině vedly. Bylo jasné, že ve zbytku zápasu musíme přidat, abychom si zasloužily postup do finále. To se nakonec povedlo. Poctivou obranou jsme získávaly míče a připisovaly si jednoduché koše. Výkon to nebyl nejzdařilejší, ale vítězství bylo naprosto zasloužené.

Body: Zitová 13 (2/1), Boučková 11 (2/1), Vargová 4, Cejnarová 4, Týfová 2, Kulichová 2 (2/0), Šťovíčková 2, Kopecká 1 (2/1), Kofránková

TH: 8/3

LOKO TRUTNOV – LITOMYŠL    43:35  (11:7 23:15 33:29)

Vyvrcholením turnaje bylo finále mezi naším dívčím celkem a chlapeckým celkem Litomyšle. Oba týmy byly po celém dni strávené na turnaji značně unavené a zvláště pak pro nás, které jsme celý turnaj rozehrály bylo velmi těžké najít poslední zbytky sil. Začátek zápasu byl opět skvělý - vedeme 8:0. Tento náskok jsme si udržovaly celý poločas. Ve 3 čtvrtině se začala naplno projevovat únava, my jsme znervózněly a dělaly až nepochopitelné chyby, které soupeře vrátily do hry. Naštěstí jsme se včas vzpamatovaly a zápas dotáhly do vítězného konce.

Body: Boučková 23 (7/3), Týfová 8, Zitová C. 6 (3/0), Šťovíčková 2, Kulichová 2, Vargová 2, Kopecká, Kofránková, Cejnarová

TH: 10/3

VŠECHNY hráčky zaslouží velkou pochvalu za odvedené výkony. Po letní přípravě to pro nás byly vůbec první zápasy, navíc kvůli nemocem/zraněním jsme na turnaj odjeli pouze v 9ti hráčkách. O to více je nutno ocenit, že hráčky fyzicky vydrželi držet krok s chlapeckými (mixovanými) týmy. Obrovskou předností našeho družstva byla bojovnost, která byla především u některých (Týfová, Zitová obrana nejvyššího hráče turnaje) na ukázkové úrovni.  Pokud jsme nevypichovali a bránily dle pokynů, tak ostatní týmy měly s naší nátlakovou obranou též velké problémy. V útoku jsme předváděli pěkný kolektivní výkon. Některé akce našeho týmu zasloužily opravdu pochvalu. Nejvíce v útoku vynikala Boučková a to jak bodově, tak pěknými přihrávkami, ale bez přispění ostatních by tak úspěšná nebyla. Pochvalu, ale zaslouží všechny hráčky a 1. místo je naprosto zaslouženým TÝMOVÝM úspěchem. Nyní je potřeba neusnou na vavřínech, dále pracovat v tréninku a zlepšovat naše výkony, protože chyb ve hře je stále mnoho.