3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Po dlouhé době domácí výhra, kterou kalí úraz kapitánky
12. 03. 2005, Jan Braun

Po šesti týdnech se dočkaly basketbalistky BK Loko Trutnov domácího vítězství, když v krajském derby přehrály Hradec Králové. Radost z výhry a pěkné hry ve druhém poločase zkalil úraz kapitánky Pavly Kuřitkové, která musela být odvezena do nemocnice. Zápas 5. kola nadstavbové skupiny A1 byl posledním domácím vystoupením našeho týmu před play off, které startuje ve středu 23. března.

V domácím prostředí se představí Trutnov ve čtvrtfinále poprvé v sobotu 26. března.

BK Loko Trutnov - Sokol VČP Hradec Králové 92:65 (25:15, 45:34, 70:50). Nejvíce bodů: Ziklová 21, P. Kulichová 19, Johnová 18, Kuřitková 13, Stehlíková 8, Uhrová 5, Borecká a Urbanová 4 - Hradilová 15, Sýkorová 12, Svobodová 11, Konvičková 10, Plíšková 6, Poláková a Věchtová 4, Ondřejová 3. Rozhodčí: Volejník, Smetana. Fauly: 16:20, TH: 18/12 - 15/12, trojky: 6:3, 5 osobních chyb: 1:0 (39. P. Kulichová), diváků: 500. Nejlepší hráčka: Darina Johnová (Trutnov).

V krajském derby Trutnov prolomil tradici letošních vzájemných zápasů, když v dosavadních třech soubojích vždy vyhrálo družstvo, které bylo v utkání hostem. Domácí favorit začal zápas vedením 9:0 a v 16. minutě se vyšplhal jeho náskok na 21 bodů 44:23. Prostřídaná sestava ztratila vysoké vedení a v úvodu druhého poločasu snížil Hradec na rozdíl deseti bodů 48:38. Stačily dvě minuty, aby Trutnov zlepšenou obranou a přesným zakončením pohledných útočných akcí odvrátil hrozící drama a ve 25. minutě už vedl opět o 18 bodů 58:40. V poslední čtvrtině domácí tým pobavil diváky nápaditými kombinacemi, hrál výborně v obraně, přes kterou se hostující celek prosadil za sedm minut pouze jednou, a rozdíl vzrostl až na 32 bodů. Na hřiště se dostaly všechny hráčky z lavičky.

Závěr utkání pokazil nezaviněný úraz kapitánky Trutnova Kuřitkové, která šest sekund před koncem zápasu tvrdě dopadla hlavou na zem a musela být odvezena do nemocnice rychlou záchrannou službou.