18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Trutnov dal pořádně zabrat nymburskému favoritovi fotak

Blízko senzace byly v 6. kole ŽBL basketbalistky trutnovské Lokomotivy. S účastníkem Eurocupu Nymburkem sehrály na jeho palubovce zcela rovnocennou partii. Ještě šest minut před koncem držely vyrovnaný stav 46:46, favorit rozhodl o výhře 64:51 až v závěrečných minutách.

Anička Rylichová byla nejlepší střelkyní Lokomotivy v Nymburku.

BS DSK Basketball Nymburk KV - BK Loko Trutnov 64:51 (11:14, 28:29, 46:42). Body: Wels 13, Stehlíková 12, Krakovičová 11, Sklenářová 7, Mircová 6, Hošková a Bittar 4, Chomenčuk 3, Krejzová a Prytz 2 - Rylichová 13, Kozumplíková 12, Šípová 10, Adams 7, Vašáková 4, Carter a Skutilová 2, Holubcová 1. Rozhodčí: Vávrová, Kubiš, Dombrovský. Fauly: 17:22, TH: 19/11 - 16/9, trojky: 5:4, technické chyby: 0:1 (Potočková), diváci: 100.

V utkání, které znamenalo pro Nymburk generálku před čtvrtečním vstupem do evropského poháru s letošním vítězem turnaje O pohár města Trutnova Ružomberokem, Lokomotiva zaskočila favorizovaného soupeře. Za prvních sedm minut zápasu dal Nymburk bojovnému hostujícímu družstvu pouze pět bodů, dobře organizovaná obrana fungovala na jedničku a Trutnov se dostal do překvapivého vedení (5:11). Začátek druhé čtvrtiny měly domácí hráčky ještě horší, čtyři minuty nedaly vůbec žádný koš a Lokomotiva toho využila k senzačnímu průběhu (11:18). Až pak účastníkovi Eurocupu zazvonil budík, probudil se a začal napravovat prošvihnutý úvod. Trutnovská rodačka a odchovankyně Romana Stehlíková otáčela v 17. minutě výsledek na 25:22. Lokomotivu ale nymburský budíček nevykolejil a podařilo se jí vyhrát první poločas.

Zaskočené favoritky si dál nevěděly rady s houževnatým protivníkem. Až do 34. minuty bylo utkání vyrovnané (46:46). Domácí tým uklidnila až dvěma trojkami po sobě Mircová, která posunula výsledek do rozhodující podoby (54:47) a Nymburk v posledních minutách navýšil náskok na třináct bodů. Lokomotiva však sehrála výborné utkání a srdnatě vzdorovala silnému soupeři.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Jsem nesmírně spokojen s přístupem týmu k zápasu i přípravou na něj. Do Nymburku jsme jeli s cílem vyhrát a podle toho vypadaly tréninky před utkáním. Soupeře jsme zaskočili zejména výbornou obranou v prvních patnácti minutách. Pak Nymburk pochopil, že musí přidat a začal hrát mnohem agresivněji, způsobem, jakým se hraje moderní basketbal na nejvyšší úrovni. Do konce prvního poločasu jsme sice ztratili osmibodový náskok, ale postupně bylo vidět, že si na tenhle způsob zvykáme. Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném tempu a až do 34. minuty jsme se střídali s domácími ve vedení. Rozhodujícími momenty byly dvě trojky Elišky Mircové čtyři minuty před koncem. K vítězství s takto kvalitním soupeřem nám dnes chybělo málo. V závěru se přeci jen projevily zkušenosti domácích z těžkých zápasů. Chci poděkovat hráčkám za přístup a bojovnost. Ukázali jsme, že umíme hrát i se soupeřem z horní šestky. Na tom, abychom je i častěji poráželi, musíme ještě zapracovat, ale věřím, že jsme na dobré cestě."

Dan Kurucz, trenér BS DSK Basketball Nymburk KV: "Na tomto zápase nacházím jako nejpozitivnější věc, že jsme ho vyhráli a že jsme se nevzdali a bojovali, i když jsme měli tragickou střelbu. Nepamatuji se, že bychom někdy měli střelbu z pole 27 procent při vítězném zápase. Na druhou stranu jsme získali 28 útočných doskoků a měli jsme 17 zisků a tyto dvě věci vedly k tomu, že jsme i přes strašidelnou střelbu zvítězili. Jsem rád, že jsme ukázali bojového ducha."

Další výsledky 6. kola: KP Brno - Ostrava 97:58, Slavia Praha - USK Praha 59:122, Teamstore Brno - Hradec Králové a Strakonice - Slovanka hraje se v neděli.