18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Důstojná rozlučka s ligovou sezonou

Důstojným způsobem zakončily působení v letošní sezoně ŽBL basketbalistky BK Loko Trutnov. Třetí utkání čtvrtfinálové série sice podle očekávání patřilo Hradci Králové, který si zajistil postup do semifinále, nicméně Lokomotiva vydržela statečně bojovat a podtrhla úspěšné účinkování v tomto ligovém ročníku. V něm jí bude patřit konečné 7. místo, což je výborný výsledek.

Trenér Petr Kapitulčin, asistent Michal Martišek, #13 Milena Prokešová, #18 Kristýna Herinková, #22 Eliška Štěbetáková, #32 Alison Bouman, #17 Dominika Vašáková, #11 Andrea Vacková, asistent Pavel Prokeš
#25 Nicole Boudreau, #16 Anna Rylichová, #9 Zuzana Šimková, #8 Kateřina Hindráková, #5 Aneta Váchová, #12 Kateřina Kozumplíková, #14 Adéla Vymazalová

Ačkoliv letošní sezona ŽBL je pro Trutnov u konce, budou mít příznivci ještě možnost přijít se podívat na tým. V úterý totiž sehraje v domácí hale od 18:15 přátelské utkání s reprezentací ČR kadetek. Vstupné je zdarma. A dva týdny před mistrovstvím Evropy v Hradci Králové a Praze přijde opravdová lahůdka, v pátek 2. června mezistátní střetnutí v Trutnově Česká republika - Slovensko!!

Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové - BK Loko Trutnov 78:52 (20:11, 36:19, 60:40). Body: Minarovičová 10, Effangová 9, Ovsíková, Kuthanová, Rosenbaumová, Hartigová a Bura 8, Hrušková 7, Andělová 5, Pazderová 4, Matušková 3 - Vašáková 14 (6 doskoků), Hindráková a Kozumplíková 11, Vymazalová 6, Váchová, Vacková a Boudreau 3, Patočková 1. Rozhodčí: Kurz, Večeřa, Baudyš. Fauly: 18:9, TH: 7/5 - 18/8, trojky: 5:4, diváci: 300.

Třetí čtvrtfinálové derby vyšlo výborně Dominice Vašákové, která se stala nejlepší střelkyní zápasu. Zaznamenala 14 bodů, nejvíc ze všech dosud odehraných ligových utkání, a k nim přidala i 6 doskoků.

Lokomotiva nastoupila do posledního čtvrtfinálového duelu už s Andreou Vackovou, která kvůli zranění absentovala v pátečním domácím utkání, a byla první trutnovskou střelkyní v zápase. Domácí Lvice chtěly podat přesvědčivější výkon než v Trutnově, kde rozhodly o vítězství až v poslední čtvrtině, a v 8. minutě vedly o 11 bodů 20:9. Ztráta hostujícího družstva se však v dalším průběhu nijak závratně neprohlubovala, ještě ve 28. minutě to bylo o 13 bodů 50:37. Hradec kontroloval vývoj a v poslední čtvrtině navýšil rozdíl přes dvacet bodů. Druhý celek po základní části ŽBL připojil třetí výhru v sérii a postoupil do semifinále, v němž se utká s KP Brno.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: „Do zápasu jsme nevstoupili špatně a třináct minut jsme byli domácím rovnocenným soupeřem. Bohužel se nám ale v posledních sedmi minutách první půle nepodařilo vstřelit ani jeden bod, částečně díky kvalitní obraně soupeře, ale hlavně kvůli naší střelecké impotenci. Po změně stran jsme se zlepšili, když se střelecky probudila Kozumplíková a dosud nejlepší životní výkon v ŽBL podala Vašáková. I přes střelecké trápení některých opor a také velice špatným trestným hodům jsme zejména bojovností a nasazením drželi poločasový rozdíl až do 33. minuty (65:49). Bohužel i tentokrát se nám střelecky nepovedlo posledních sedm minut, možná i díky výraznějšímu prostřídání. Jediným košem posledních sedmi minut tak byla trojka Váchové, které se tak stala naším posledním střelcem v letošním ročníku ŽBL.“