(podle ø na zápas)

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Lokotka nabrala páru, v Ostravě vyhrála čtyřicetibodovým rozdílem

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy rázným způsobem ukončily nepříznivou sérii ligových porážek, která trvala od konce října. V sobotní předehrávce 19. kola ŽBL deklasovaly Ostravu na její palubovce 90:52. V utkání zaznamenaly 10 trojek. Střelecky produktivní trojice Bethel, Vacková, Kozumplíková nasázela dohromady 65 bodů.

Trutnovský tým rozhodl o vítězství již v prvním poločase, ve kterém vedl až o 21 bodů. Klíčový byl nástup do druhé čtvrtiny, kdy výrazně navýšil šestibodové vedení sérií 2:13. V poslední čtvrtině se náskok Lokomotivy dokonce přehoupl přes čtyřicetibodovou hranici. Dokonale se jí tak povedlo oplatit soupeři porážku z prvního vzájemného střetnutí, kdy Ostrava v říjnu vyhrála v Trutnově 72:57.

SBŠ Ostrava - BK Loko Trutnov 52:90 (18:23, 27:46, 36:71). Body: Kubíčková 18, Smutná 15, Vojtíková 7, Pavlicová 5, Kopecká 4, Milotová 2, Rašková 1 - Bethel 25 (13 doskoků), Vacková 21, Kozumplíková 19, Perkins 13, Rylichová 4, Brandao a Vymazalová 3, Vitulová 2. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Holubek. Fauly: 20:13, TH: 13/10 - 27/20, trojky: 4:10, diváci: 40.

Ostrava, která po vysoké lednové porážce v Karlových Varech skoncovala s americkou ságou, během níž v průběhu pěti měsíců protočila osm zámořských hráček, si držela mírný náskok v prvních pěti minutách sobotního utkání. Vzal jí ho obrat Lokomotivy, která přetočila skóre z 12:9 na 12:22. Domácí celek dokázal korigovat na pětibodový rozdíl, ale od stavu 20:26 přišel rozhodující trutnovský trhák, který proměnil zápas v jednoznačnou záležitost hostujícího družstva. V 17. minutě to bylo 22:39, záhy po trojce Kozumplíkové dokonce už 25:46. Trutnov nepolevil ani ve druhém poločase. Zahájil ho čtrnáctibodovou šňůrou na 27:60 a soupeřky zcela deklasoval.

Lokomotiva dosáhla čtvrtého vítězství v sezoně, další bude chtít přidat v pátek 16. února ve Strakonicích.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: "Splnili jsme to, co jsme si předsevzali. Nechtěli jsme hrát žádný pomalý basket, ale rychle, aktivně a agresivně, což se podařilo a byl to základ naší výhry. Konečně se nám podařilo mít vysokou úspěšnost střelby, už za první poločas jsme dokázali dát 46 bodů. Měli jsme výrazně širší rotaci než domácí, a to bylo v utkání znát."