18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Ostrava si odvezla z Trutnova výhru o patnáct bodů

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály v 8. kole ŽBL na domácí palubovce s Ostravou 57:72. Hostující celek dosáhl druhé výhry v sezoně.

Po posvícení v minulém kole se strakonickým U19 Chance přišel hned v tom dalším pořádný půst. Před týdnem z toho bylo 107 nastřílených bodů, tentokrát pouze 57 a ty na houževnatého ostravského protivníka nestačily. Vydařeným momentem bylo každopádně poděkování dlouholetému masérovi Karlovi Nývltovi v předvečer jeho 62. narozenin. Populární "Charlie" si vysloužil oprávněné ovace fanoušků.

BK Loko Trutnov - SBŠ Ostrava 57:72 (12:15, 31:34, 44:52). Body: Kozumplíková 16, Snyder a Vacková 10, Goff 9, Rylichová 4, Patočková a Vymazalová 3, Brandao 2 - Kubíčková 19, Thompson 18, Chambers 16, Kopecká 15, Smutná a Rašková 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Kubiš, Zatloukal. Fauly: 14:21, TH: 18/13 - 13/10, trojky: 4:4, diváci: 260.

Vyrovnané utkání se rozhodlo ve třetí čtvrtině. První nápor soupeře v závěru prvního poločasu ještě dokázal Trutnov odrazit třemi trojkami v řadě, ale v úseku od 25. minuty Ostrava vybudovala základy důležitého vítězství. Ve 28. minutě se dostala do desetibodového vedení, a přestože domácí tým razantním nástupem do poslední čtvrtiny mocně dotahoval, obrátit nepříznivý výsledek nedokázal. Nejlepší trutnovská střelkyně v zápase Kozumplíková ve 32. minutě snižovala rozdíl na dva body 50:52, ale zbytek utkání přinesl místo napínavého souboje o vítězství jednoznačnou záležitost Ostravy (7:20).

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: „Dnes jsme podali velice špatný výkon, takto se o play-off nebojuje a výkonnost některých hráček je pro mě velkým zklamáním. Nedokázali jsme splnit v podstatě žádné taktické pokyny. Už samotný vstup do zápasu byl trestuhodný. Místo, abychom na soupeřky vletěli a vybudovali si náskok, tak jsme je nechali rozehrát. Čím déle soupeř vedl, tím více se do naší hry dostávala křeč a navíc kdykoliv byla šance na zvrat, tak jsme soupeřkám minižákovskými chybami v útoku nebo v obraně doslova věnovali zpět jejich příjemný náskok. V závěru zápasu jsme podobně jako se Slovankou nezvládli ani udržet či vylepšit hratelné skóre do odvety. Je to již druhý naprosto nezvládnutý zápas v domácím prostředí a výrazně jsme se přiblížili skupině o záchranu. I s ohledem na fakt, že do Vánoc kromě utkání v Mladé Boleslavi hrajeme všechny zápasy už jen s týmy z první šestky.“

Tibor Jány, trenér SBŠ Ostrava: „Jsme všichni šťastní, že se nám podařilo vyhrát. Tým je velmi mladý, měli jsme dnes v sestavě jen dvě ženy, všechny ostatní byly juniorky, které navíc v dopoledním zápase extraligy juniorek prohrály v Trutnově. Přesto se dokázaly zmobilizovat. V Trutnově se hraje těžko a těžko se tam vítězí, o to je naše výhra cennější. Utkání bylo dlouho vyrovnané, v nejdůležitějším okamžiku zápasu ve třetí čtvrtině jsme při dvoubodovém vedení dokázali proměnit dvě trojky a odskočit na osm bodů. To bylo klíčové. Soupeř nás ještě sice dokázal přibrzdit změnou obranného systému, ale i to jsme zvládli.“