18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Rozdílem třídy. Rumunský mistr ztrestal chybující Trutnovačky fotak

Nepovedený vstup do Středoevropské ligy prožily ve středu večer basketbalistky Kary. Trutnovský tým v domácím prostředí nestačil na obhájce trofeje z rumunského Aradu, kterému podlehl bezmála třicetibodovým rozdílem.

Rozdílem třídy. Rumunský mistr ztrestal chybující Trutnovačky

Proč Trutnov prohrál? Odpověď je jednoduchá. Soupeř byl lepší. Arad, který má ve svém kádru čtyři Američanky a dvě Srbky ukázal, proč je nejúspěšnějším týmem Středoevropské ligy. Na druhou stranu výkon domácího družstva devítinásobným rumunským šampiónkám cestu k vítězství hodně usnadnil.

Problémů by se ve hře Kary našlo více, ale těmi hlavními byly špatná střelba a nedůsledná obrana pod vlastním košem, kam se soupeřkám dařilo dostávat míče a zaznamenávat jednoduché koše. V prvním poločase z toho těžila hlavně srbská pivotka Karakasević. A do toho ještě přicházely trutnovské ztráty, které hostující družina trestala body z rychlých protiútoků.

Domácí hráčky se nedokázaly vyrovnat s tvrdším stylem basketu Aradu.  Ve třetí čtvrtině se výrazněji prosadit dokázala jen pivotka Cady. Rumunské Američanky však byly daleko úspěšnější. O tom, že to domácí partě ve středu nepadalo, nejlépe vypovídá střelba zpoza perimetru. První trojku vstřelila až ve 34. minutě Uhrová, na patnáctý pokus Kary. A díky tomu, že v posledních vteřinách tam spadla i trojka Nagyové, Trutnov neprohrál přesně o třicet.

KARA Trutnov - Univ. Goldis ICIM Arad 58:85 (13:18, 25:42, 41:66)

Body: Cady 17, Fall 11, Vondráčková 7, Nagyová a Pazderová 6, Uhrová 5, Russell 4, Ovsíková 2 - McCarthy 20, Gill 18, Reid 17, Karakasević 16, Dyer 8, Laza 4, Nagy 2. Rozhodčí: Hošek, Jeřáb. Fauly: 18:19. Trestné hody: 14/13 - 19/13. Trojky: 3:0. Diváci: 350.

Vývoj utkání: 4:10, 9:16, 13:18, 18:27, 21:36, 25:42, 27:47, 35:60, 41:66, 48:74, 50:80, 58:85

Ohlasy po utkání

Jozef Rešetár, trenér Kary: Rozdíl v akčnosti byl rozhodně na straně soupeře, protože jak v obraně, tak v útoku hrál agresivněji i techničtěji. Objektivně musíme přiznat, že byl lepší. V naší hře se odrazilo, že až dnes poprvé jsme se sešli v takovémto počtu, předtím jsme trénovali v pěti šesti, na trénincích se nám museli střídat i dva muži. Prohrát takovým rozdílem jsme ale rozhodně neměli. Tolik ztracených míčů, kolik jsme dnes měli, se jen tak nevidí. Byly z toho rychlé protiútoky a snadné body soupeře. Ten se také lépe orientoval v podkošových soubojích. Naše obrana dnes byla děravá.

Marcel Urban, manažer Aradu: Překvapilo mě, jaký výkon náš tým dnes podal. Obvykle takhle nehrajeme, měli jsme dnes velmi dobrý den. Trutnov má dobrý tým, ale dnes mu to nevyšlo.

5. Kara Trutnov 1 0 1 58:85 1

Další zápasy ve Středoevropské lize čekají Trutnovačky příští týden. A budou hned tři! Basketbalistky Kary se vydají na třízápasové turné do zahraničí, kdy postupně odehrají utkání ve Vídni (čtvrtek), Šamorínu (pátek) a Aradu (neděle).