18 let |   K, P  | 182 cm / 72 kg

3. ZŠ Komenského

Fan´s Trutnov

Trutnovské oslavy překazila prohra v posledních vteřinách prodloužení fotak

V úterý výhra o 36 bodů, dnes prohra o bod v prodloužení! Play-off je play-off. Kdo přišel do haly ZŠ Komenského na basketbalovou sérii o bronz (a že lidí bylo hodně), na vlastní oči viděl, jak nevyzpytatelně "krásnokruté" jsou někdy zápasy ve vyřazovacích bojích.

Trutnovské oslavy překazila prohra v posledních vteřinách prodloužení

V utkání, v němž se zřejmě vytvořil jeden antirekord ligy, že po prodloužení byl stav 48:49, Trutnovačky nevyužily šanci pověsit si v domácím prostředí na krk ligové medaile, a tak je v úterý čeká v Hradci Králové rozhodující třetí bitva.

Po překvapivě vysokém vítězství (72:36) v Hradci se čekalo, že zápas bude mít trošku jiný scénář. Hlavně ze strany Lvic. Ale ty pokračovaly v těžko pochopitelné střelecké nemohoucnosti, která byla dokonce ještě větší než na domácí palubovce. Za poločas daly jen 11 bodů! Tohle číslo je zralé také na nějaký antirekord.

KARA Trutnov - SOKOL ZVUS Hradec Králové 48:49 po prodloužení (10:7, 22:11, 34:27, 42:42)

Body: Pazderová 14, Russell 10, Vondráčková a Milošev 6, Uhrová, Ovsíková a Cady 4 - Stará 11, Kuthanová 8, Křížová a Effangová 7, Zavázalová a Hartigová 5, Matušková 4, Rosenbaumová 2. Fauly: 18:20. 5 osobních chyb: 1:0 (42. Russell). Trestné hody: 16/14 - 16/11. Trojky: 0:4. Diváci: 1034. Stav série: 1:1.

Vývoj utkání: 4:0, 8:7, 10:7, 12:9, 18:11, 22:11, 26:13, 28:20, 34:27, 35:34, 38:37, 42:42, 46:45, 48:49.

Bohužel, ani hráčky Kary střelecky nezářily. Bylo vidět, že v sázce je hodně, a nutno dodat, že důrazné obrany pracovaly na plné obrátky. Jedno je jisté. Při té bídě Hradce však Trutnovačky mohlo mrzet, že do šaten odcházely "jen" s jedenáctibodovým vedením.

Ve třetí desetiminutovce se totiž východočeský rival zmátožil a naopak od stavu 26:13 se do útlumu dostal domácí celek. Vše vrcholilo ve čtvrté čtvrtině, kdy Hradec poprvé v sérii - po 73 minutách a 22 vteřinách - díky koši Křížové, přetočil skóre na svoji stranu 35:36.

V koncovce se skóre přelévalo. Vedl Trutnov, Hradec, pak zase Trutnov. Když Russell proměnila oba trestné hody, vstupovala Kara do poslední minuty s tříbodovým náskokem. Hradecká Zavázalová ale trefila trojku. Trutnovská pětice poté svůj útok nevyužila, neuspěla ani hradecká, která si nechala akci do posledních vteřin - 42:42. Prodloužení!

Už tak hodně zvláštní zápas dostal ještě zajímavější zápletku. Ve vedení se opět střídaly oba týmy. Do poslední minuty nastavení však tentokrát vstupovaly s tříbodovým náskokem Lvice. Vondráčková po individuální akci snížila na 48:49, Trutnov pak ubránil hradecký útok a zbývalo mu 20 vteřin. Domácí si vzali time-out. A jak to po něm dopadlo, se podívejte na videu ZDE.

Trutnov měl v posledních vteřinách duelu dvě střelecké pozice zpod koše. Vondráčková to sice měla po nájezdu těžké, ale míč se odrazil k pivotce Cady a ta v rukách držela pomyslný klíč k bronzové bráně. Američanka se ale bohužel do historie zapsala neproměněným pokusem a hradecké Lvice slavily vyrovnání série.

Přání, aby poslední domácí utkání Kary, na které dorazilo více než tisíc diváků, bylo zároveň tím posledním v sezoně, se nesplnilo. Medailový sen se však ještě nerozplynul. Vždyť trutnovské basketbalistky ukázaly, že i v Hradci se dá vyhrát.

Názory trenérů

Jozef Rešetár (Trutnov): "Utkání se neslo v dost tvrdé režii obran, což je vidět i na výsledku. Myslím, že obrana soupeře byla někdy až za hranicí povolení. Rozhodčí připustili tvrdší hru, ale my jsme se s tím nedokázali vypořádat, což ovlivnilo náš výkon. Je nám líto, že nám nevyšel ten závěr jak v normálním hracím čase, tak v prodloužení, kdy jsme měli dva poslední pokusy zpod koše. Kdybychom to dali, je konec. Bylo to o štěstí. Ale nevzdáváme se a pojedeme v úterý do Hradce vyhrát."

Romana Ptáčková (Hradec Králové): "Myslela jsem si, že nejde hrát hůře než v prvním poločase v Hradci, ale dnes to bylo ještě horší. V lize jsem tohle nezažila. Vůbec nechápu, kam se poděla forma hráček. Na druhou stranu, abych aspoň našla nějaký klad, tak jsem ráda, že jsme se nepoložili. I přes tu střeleckou hrůzu, kterou jsme předváděli, a nesebedůvěru, která byla na všech holkách vidět, naštěstí Trutnov na tom byl podobně, jsme se zvedli a nějakým zázrakem jsme to otočili. Opravdu je to zázrak, že jsme s tímto výkonem dokázali vyhrát. Přála bych si, aby to byl v úterý hezčí basketbal a nebyl to jen takový tvrdý boj. Vyhraje ten, kdo se s tím psychicky lépe vypořádá. Přesně o tom to bylo i dnes."